Začátkem roku je několik set tisíc lidí bez řidičského průkazu

Patříte mezi ně? Možná … Máte-li doklad vydaný v první polovině předchozí dekády a necháte-li výměnu nového na poslední chvíli.

Je to jednoduchá matematika, s 31. prosincem roku 2013 skončí platnost řidičských průkazů vydaných od roku 2001 do roku 2004 a vzhledem k tempu, s jakým zatím výměna starých průkazů za nové probíhá je jisté jedno.

Na začátku příštího roku bude několik set tisíc lidí bez řidičského oprávnění. A závěr roku 2013 vypukne zřejmě na úřadech pořádné peklo.Výměna je ze zákona zdarma, pouze pokud by někdo potřeboval změnu v údajích, měl by ho úkon přijít na padesát korun. Nicméně…

Technicky prostě není možné, při dosavadním tempu výměn, kompletní obnovu všech řidičských průkazů zvládnout. A tak k 1. lednu 2014 bude několik set tisíc lidí bez platného řidičského průkazu.K otázce výměny máme pouze jednu jedinou poznámku. Nenechávejte výměnu nového řidičáku na poslední chvíli. Otálení a odkládání cesty na úřad se může nevyplatit časově (pokud se „zaseknete“ mezi dalšími čekateli) anebo prodražit, to pokud by vás měla zajistit se starým dokladem policie.

DOPORUČUJEME: Zákaz řízení a řízení vozidel v zahraničí

Teď na úřadech nejsou žádné fronty, na mnohých si lze navíc rezervovat termín po internetu a rozhodně se vyplatí nenechat záležitost na poslední chvíli, a pak namísto příprav na Silvestra se tlačit ve dlouhé frontě. Nebo jezdit od prvního ledna bez platného dokladu a riskovat vysokou pokutu.

Autoweb.cz

17.4.2013 9:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist