Z východočeských Kvasin vyjelo 1,5 milionu škodovek

V uplynulých dvou letech prošel závod v rámci modelové ofenzívy rozšířením a modernizací. Jubilejní číslo je toho (mimo jiné) důsledek.

Jsme patrioti, myslím v redakci Autowebu, takže v první řadě gratulace, že česká automobilka takto funguje a prosperuje, bez ohledu na to, jestli máme či nemáme modely Škoda v osobní oblibě či jak vycházejí v našich redakčních testech.

Prosperita také znamená, že je postaráno o 4500 lidí, kteří mají v závodu v Kvasinách svou práci, což je (minimálně pro těch bezmála pět tisíc zaměstnanců) také fajn. Kvasiny jsou klíčovým výrobním závodem podniku Škoda Auto, a proto také v rámci produktové ofenzívy byly učiněny rozsáhlé investice, zejména do klíčových provozů montáže, logistiky a svařovny.

V Kvasinách v současnosti sjíždí z linky tři modely značky Škoda, a to Superb, Yeti a Roomster. Pro náběh výroby nového Superbu byly modernizovány provozy, navíc automobilka optimalizovala i svůj logistický proces a přebudovala zkušební pracoviště na konečné montáži. Počátkem roku 2013 byla otevřena nová logistická hala a nová montážní linka pro model Roomster.

Navíc byla v Kvasinách zahájena i montáž náprav a od začátku listopadu 2013 sjíždí v Kvasinách kompletně přepracovaný model Yeti ve dvou variantách, jako Škoda Yeti do města a Yeti Outdoor pro jízdu mimo zpevněné komunikace.

Právě Superb byl slavnostním vozem na lince s výrobním číslem 1 500 000 a pokud vás zajímá, jaký model sjel z kvasinské výrobní linky jako první, tak šlo také o Škodu Superb, ovšem v roce 1947.

22.11.2013 10:20| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist