Z Prahy do Ostravy již pouze po dálnici!

Dnes 25.11.2009 bylo konečně navázáno dálniční spojení s třetím největším městem republiky.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes dopoledne otevřelo zbývající dálniční úsek dálnice D47, který Ostravu definitivně propojil s Brnem, Prahou a dalšími velkými městy. Ostrava je tak konečně napojena na dálniční síť České Republiky.

Dnešek je rovněž historickým okamžikem i z jiného pohledu. Konečně totiž byla otevřena dálnice napříč celou republikou. Nyní tak můžete z Rozvadova až na polské hranice dojet jen po dálnici.

Dálnice D47 má však velký význam i pro severomoravský region. „Uleví se silnici I/48 na Frýdek-Místek, po které dosud musel jezdit tranzit do Ostravy. Nyní se tato doprava z části přesune na dálnici D1, která Ostravu a Bohumín napojuje přímo,“ vysvětluje generální ředitel ŘSD Alfred Brunclík.

Dva nové úseky Bělotín – Hladké Životice a Hladké Životice – Bílovec jsou součástí souboru staveb projektu D47, jehož celková délka je 80 km. Část nové stavby je zatím v provozu s omezením, ale do srpna 2010 bude otevřena úplně. Díky tomu se jízda z Bělotína do Ostravy-Mariánských hor zkrátí ze současných 67 minut (přes Frýdek-Místek s využitím R56) na 41 minut, od srpna 2010, až bude dálnice v definitivní podobě, dokonce na 36 minut.

Celková délka nově otevřených úseků je 29 757 metrů a jejich výstavba stála skoro 6,5 miliardy korun. Stavba byla zahájena na jaře roku 2006, takže dokončení ještě před koncem roku 2009 lze považovat za úspěch.

zdroj: ŘSD

25.11.2009 1:23

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist