Výrobce ráfků BBS už zase vyhlásil bankrot

BBS opustí trh s "tuningovými" koly a soustředí se pouze na program motorsportu. Převezme zbytky společnosti Ronal?

Výrobce lehkých ráfků kol BBS to má teď těžké. Už v roce 2007 požádal o ochranu před věřiteli, ale díky finanční injekci od společnosti Punch International mohla pokračovat dál. Nyní je ale opět tam, kde byla. Německý výrobce ráfků tak znovu vyhlásil bankrot.

Zatím není jisté, jak se tato situace projeví na dalším fungování výrobce. BBS sice dále pokračuje ve svých aktivitách v motorsportu, neboť spolupracuje na vývoji kol pro automobilky jako je Porsche, Ferrari a další. Výroba masových produktů pro běžné zákazníky však zřejmě pod značkou BBS končí.Bankrot je rána především pro partnera IG Metall, který dodává do BBS materiál a původně měl v plánu firmě finančně pomoci. Z toho ale nakonec sešlo. Továrnu v Herbolzheimu, kde se teď o své místo bojí stovky lidí, by měl podle všeho koupit konkurenční výrobce Ronal, který nabízí levnější produkty. Z BBS by si mohl udělat jakousi „prémiovou“ značku.

BBS se nyní přesune do Schiltachu, kde probíhá vývoj a výroba dílů pro motorsport. Podle prohlášení společnosti se tak vrací ke kořenům, neboť BBS před čtyřiceti lety začalo právě s výrobou a vývojem ráfků pro závodní vozy. Výroba kol pro osobní auta přišla na řadu mnohem později.Říká se, že problém BBS byl především v „přeinženýrování“ vývoje a produkce. Výrobky byly sice vysoce kvalitní, ale také drahé, což ocenilo jen málo zákazníků. Na trhu se také objevilo mnoho levných kopií, které sice kvalitou neodpovídaly standardům BBS, ale zákazníkům to bylo jedno – hlavně, že mají kola, která tak vypadají.

autoweb.cz

6.1.2011 7:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist