Vyrážíte dnes do Chorvatska? V Rakousku si postojíte…

Naši jižní sousedé se chystají na víkendovou „megazácpu“, která může paralyzovat dopravu v celé zemi.

Rakouské dálnice a silnice čeká podle zdejšího automotoklubu ÖAMTC nejhorší víkend za celý rok. V zemi totiž, stejně jako v řadě dalších evropských států včetně sousedních Česka, Slovenska a Maďarska, začínají letní prázdniny.

Navzdory špatným zkušenostem z minulosti se s pravděpodobností hraničící s jistotou vydá už v pátek odpoledne lavina aut na cestu, která má přinést odpočinek, ale přinejmenším v úvodu bude znamenat hlavně stres a únavu. V horším případě pak i nehody, zranění a smrt. V některých úsecích se totiž nebude možné vyhnout zdržením, která ÖAMTC předem označuje za „megazácpy.“

V každém případě počítá autoklub už v pátek odpoledne s obrovskými dopravními potížemi na všech výjezdech z Vídně i na dálnicích v okolí metropole. Dalším kritickým úsekem bude bezpochyby tranzitní Tauernská dálnice A10. Úsek mezi Salcburkem a Villachem, který měří 182 kilometrů, pojedou automobilisté podle odhadů ÖAMTC šest hodin i déle.

Německá dálnice A8 z Mnichova do rakouského Salcburku, která je rovněž při každém větším náporu dopravy ucpaná, bude navíc v noci na neděli v úseku Bad Reichenhall-Transtein/Siegsdorf zcela uzavřena. Se zácpami je ale třeba počítat i na dalších místech, například na Brennerské dálnici A13 před mýtnicí u Schönbergu, na silnicích B179, S36 nebo B317.

Jednu dobrou zprávu však silničáři pro motoristy přece jen mají: dříve než se původně plánovalo byly dokončeny opravy na dálnici A2 v oblasti sedla Pack, a tak jízda na jih od Vídně bude letos plynulejší než v minulých letech. Na této dálnici se čekají potíže jen v okolí Pörtschachu mezi Klagenfurtem a Villachem.

autoweb.cz, ČTK

29.6.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist