Vyplatí se srovnání povinného ručení? Mýtus nebo skutečnost?

Stále častěji se člověk setkává s radou, nechceš-li platit příliš velkou částku za povinné ručení, využij srovnávače na internetu. Jenže, co si pod tím představit a jde opravdu o reálnou úsporu peněz? Na to vám odpoví tento článek.
perex_titulka-1-1100x618.jpg Zdroj: Autoweb.cz

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je něčím, bez čeho se vlastník motorového vozidla rozhodně neobejde. Sám zákon ukládá takovou povinnost. Vyhýbání se tomuto pojištění při provozu automobilu na silničních komunikacích může přijít hodně draho.

Výše platby za povinné ručení se liší na základě mnoha faktorů a také vlivem toho, že na trhu existuje spousta pojišťoven. Každá z nich má odlišné podmínky, nabízí jiné ceny a slevy. Pokud zrovna nevsadíte na cenovou nabídku v první pojišťovně a chcete opravdu ušetřit, nabízí se opěvované srovnání povinného ručení. O jeho přínosu vypovídají následující řádky.

Porovnání cen povinného ručení nebylo nikdy tak snadné

Jen se nad tím zamyslete sami. Když budete chtít pojistit svůj vůz co nejvýhodněji, museli byste porovnat nabídky mnohých pojišťoven. A těch je na trhu více než dost. Jak ty malé, tak ty velké. Časová ztráta při obcházení všech pojišťoven a ručním porovnání cen se asi nikomu nevyplatí. A právě proto existuje online nástroj pro porovnání povinného ručení.

Jinak řečeno online kalkulačka, která během několika okamžiků dokáže srovnat nabídky pojišťoven a zobrazit je v přehledném seznamu. Následný výběr toho „správného“ povinného ručení bude jen otázkou krátké chvíle.

Náš tip: Jak zjistit bonus u povinného ručení?

Sestavte si povinné ručení na míru

Povinné ručení na internetu bude nejenom levné, ale do nejmenšího detailu bude korespondovat s vašimi potřebami. A to i bez zbytečných poplatků a provizí pojišťovacímu agentovi. Sami totiž prostřednictvím online formulářů pro výpočet povinného ručení ovlivníte výslednou cenu a podobu dané pojistky.

  • Stanovíte si finanční limity pojištění.
  • Určíte si frekvenci splácení povinného ručení.
  • Díky jízdám bez nehod obdržíte slevu ve výši až 50 %.
  • V základní ceně můžete obdržet další připojištění nebo si je dokoupí

Po sestavení ideálního balíčku dojde ke srovnání jednotlivých nabídek, čímž se váš výběr podstatně zúží a vy zvolíte cenově nejzajímavější povinné ručení.

Srovnání povinného ručení jako odrazový můstek

Z výše uvedených slov je patrné, že porovnat ceny na internetu se jednoznačně vyplatí. Příjemný je také fakt, že tento proces můžete realizovat s maximální pravidelností a každý rok šest týdnů před výročním datem smlouvy máte možnost přejít k jiné pojišťovací společnosti. A to k té s lepšími pojistnými podmínkami a cenami. Proč za povinné ručení platit více, než musíte? Navíc, když se vám do rukou dostává bezplatný a snadno dostupný online nástroj?

23.10.2019 12:01| autor: Autoweb.cz | zdroj: OKfin

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist