Výlety za hranice všedních dnů

Foto: Komerční prezentace

Většina dní je všedních, plných povinností a termínů v diáři. Nevšedních dní, takových spíš prázdninových, víkendových nebo svátečních je menšina. Tyto dny jsou jako stvořené na výlety. Rozjímavé výlety o samotě, romantické výlety ve dvojici nebo chaotické, hlučné a energetické výlety rodinné.

Patříte mezi výletové plánovače? Nebo jste spontánní, ráno vstanete, rozhlédnete se kolem či rychle nalistujete šikovné webové stránky a někam vyrazíte? Ať tak nebo tak, níže uvedený seznam zajímavých cílů vás určitě potěší a inspiruje. Všechny cíle jsou s dojezdem a nejsou daleko. Můžete si vychutnat nejen pobyt tam, ale taky jízdu z bodu A do bodu B. Protože? Znáte to, i cesta je cíl!

Výlet č. 1: Norimberk – město první německé železnice, norimberských perníčků, párečků a piva

Vyberte si: zoologická zahrada s delfináriem, fotbal, hodně zajímavých muzeí, historické centrum. Co vás láká nejvíce? Milovníci historie a krásných míst si  nenechají ujít císařský hrad s krásným výhledem na historickou část města a čtvrtě St. Sebald a St. Lorenz s kostely svatého Sebalda a svatého Vavřince, středověké opevnění. Rodiny s dětmi nesmírně potěší zdejší Zoo, která je jedna z největších v Evropě. Obrovské hřiště, kde se ani dospělí nenudí, spousta atrakcí a také záložní plán v případě nepříznivého počasí: kryté centrum HOB. Šikovné ručičky míří do tvořivého muzea pro děti, fanoušci (nejen) motorů do Merks motor muzea a chytré hlavy do Turm der Sinne, zážitkového muzea vědy. V adventním období jsou hlavní turistickou atrakcí věhlasné vánoční trhy. Podrobnější informace včetně praktických tipů naleznete zde: http://www.norimberk.info/.

Výlet č. 2: Regensburg (Řezno) – malebné, klikaté uličky starého města a tisíce a jedna příležitost nadchnout se pro historii

Řezno je dva tisíce let staré bavorské město na Dunaji, ze kterého se stalo krásné lákadlo pro turisty. Skloubilo se tu staré s novým. Historické dědictví a moderní zástavba souzní a bok po boku se zrcadlí ve vodách Dunaje. Symbolem Řezna je katedrála svatého Petra, nejhezčí pohled na město je od řeky a na řeku se zase můžete podívat z Kamenného mostu, vrcholného díla středověkého řemesla a předlohy Karlova mostu.

Komplex starého města s historickou čtvrtí Stadtamhof je od roku 2006 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Těšte se na galerii více než 1 500 významných památek na jednom místě! Těšte se také na pivo, klobásky, hořčici, nejrůznější interaktivní expozice, plavby lodí po Dunaji, městské zahrady a parky. V době adventu pak na romantické vánoční trhy. O těch a mnohém dalším se dočtete na této stránce: http://www.norimberk.info/rezno-regensburg

Výlet č. 3: Legoland – 55 milionů kostiček lega a zábava, kam se jen podíváte

Nejlepší výlety jsou ty rodinné, do míst, které jsou jako stvořené pro rodinné výlety! Jedním takovým je i Logeland u městečka Günzburg. Hned u vstupu dostanete plánek parku rozděleného do tématických celků. Přesnější popis některých z nich najdete zde: http://www.zabavny-park-nemecko.info/legoland/. Park se postupně inovuje, stejně jako se inovuje nabídka značky. Lépe řečeno: pokud jste již někdy v Legolandu byli, klidně se tam vypravte znovu. Protože platí, že nestoupneš dvakrát na stejné lego.

Zažijete zde spoustu legrace a adrenalinu, projedete se horskou dráhou, oblečení promočíte u vodních atrakcí, v Lego Minilandu se projdete kolem světa a uvidíte modely nejznámějších staveb a zajímavostí.

Jedna z dobrých rad, kterýchh na výše uvedené stránce najdete spousta, je: u vchodu si určitě vyzvedněte speciální proužky na zápěstí svých ratolestí. Na ně nadepište jméno a telefon. Pokud by se děti ztratily, personál Legoparku bude vědět, jak vás kontaktovat.

Výlet č. 4: Tropický ráj v Berlíně včetně palem a sluníčka, které skutečně opaluje, i přes střechu nad hlavou!

Tobogán, na kterém se jezdí rychlostí 70 km v hodině. Deštný prales. Laguna, vodopády i písečná pláž. TropicalIslands se rozprostírá na ploše čtyř fotbalových hřišť. Kdo je někdy musel přeběhnout, ví, jaká je to dálka! Vééélikááá! Na dalších deseti tisících metrů čtverečních kraluje Spa zóna a sauny, včetně jedné umístěné vysoko nad zemí, přímo v korunách stromů. Další lákadla? Solná jeskyně, kosmetika, masáže, dokonce minigolf. Fitness pro ty, co se v šatně nevejdou do plavek a věří v zázraky na počkání! Pokud vám nestačí pohled na areál ze země, můžete si pronajmout balón a celý tropický ráj zkontrolovat pěkně z ptačí perspektivy. Stále nestačí? Výčet dalších aktivit, jakož i užitečné informace naleznete zde: http://tropical-islands-berlin.info/tropical/.

Výlet č. 5: Drážďany. Co chcete vědět víc?

Původně rybářská vesnice, dnes krásné město. Město mladých rodin a studentů. Město se smutnou, ale dlouhou historií. Město na břehu řeky Labe s bohatým kulturním životem, velikým množstvím zeleně a dlouhým seznamem toho, kvůli čemu se vyplatí nastartovat a dojet. Ale pěkně po pořádku. V Drážďanech se každoročně konají nejstarší vánoční trhy v celém Německu. Nákupy jsou tu ovšem perfektní, i když se zrovna nejedná o adventní období. Již nakoupeno? Pak si nenechte ujít místní zoologickou zahradu, kterou založili v roce 1855. Centrum Drážďan je poměrně malé, procházka po stěžejních památkách tedy není nijak únavná a lze ji vcelku bezbolestně absolvovat i s rodinou a dětmi. Další konkrétní drážďanské rady, typy a destinace naleznete zde (http://dresden.to).

Výlet č. 6: Zasněžená horská krajina ZellamSee – Kaprun

Komu se líbí zimní sezona, ten ať si ji dopřeje od brzkého podzimu a až do začátku léta. Krapet se kvůli tomu projede, ale ten zážitek stojí za to! Krásná oblast s jezerem Zeller, Schmittenhöhe. Symbol regionu a jediná ledovcová hora v oblasti v Salcburku,Kitzsteinhorn. Rodinný lyžařský areál Maiskogel. Tři kopce, mnoho tváří zimy. Středisko ZellamSee – Kaprun! Láká na výtečnou dovolenou, zimní sporty, letní sporty, zimní relaxace, letní relaxace, zábavu i poučení pro celou rodinu! Lyžaře, snowboardisty i běžkaře. Pokročilé, začátečníky nebo rodiny s dětmi. I na vás a vaši posádku čeká celkem 25 kilometrů modrých, 27 kilometrů červených, 25 kilometrů černých sjezdovek, 220 kilometrů běžeckých tratí a několik sáňkařských drah. A až v http://kaprunzellamsee.info/ sněhy přece jen pod náporem letního sluníčka roztají, nechte se zlákat golfem, jízdou na horských kolech, výbornými podmínkami k plavání, vydejte se na vysokohorskou túru a nechte se rozmazlovat v úžasných wellness a spa centrech.

10.9.2017 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist