Vydá se Bentley na Dakar?

VW míří do WRC a pouštní touaregy jsou k dispozici jiným značkám koncernu. Bentley hledá způsoby seberealizace. A chystá SUV. Také tušíte příležitost?

Zatím nemůžeme nic potvrdit, ale dává to smysl: Vozy Bentley možná vyrazí na slavnou rally Paříž-Dakar, která se už léta nejezdí ani z Paříže, ani do Dakaru. Závod v tom nejhorším terénu Jižní Ameriky ovládaly posledních několik speciály Volkswagen Touareg, ale příští rok se na startu neobjeví. Špičkovou techniku by mohli zdědit právě inženýři Bentley.

Přestože – zcela upřímně – nemám žádné tušení, kde se informace vzala a zda stojí alespoň na vratkých základech, ideový základ sedí. Bentley brzy vylepší svou nabídku třetím modelem, jímž nebude nic menšího než SUV. Mělo by dostat první naftový motor v historii značky. A jak lépe propagovat terénní naftový model, než terénním závodním speciálem s naftovým motorem?Na zahájení neuvěřitelně nákladného projektu jeden hloupý nápad nestačí. Jenže britská automobilka má slušnou šanci dojet na Dakaru vpředu, dokonce i kdyby neinvestovala téměř nic a startovala už v lednu příštího roku. Patří Volkswagenu a může teoreticky použít pouštní touaregy. Ty jsou připravené vyrazit, stačilo by je zabalit do nové kompozitové karoserie. Případné účasti ve slavné rally hraje do karet také skutečnost, že šéfové Bentley už se několik měsíců poohlíží, kde by mohli předvést schopnosti svých inženýrů.

Tovární tým Volkswagenu na Dakaru končí – je nyní plně soustředěný na vývoj Pola WRC. Když se naposledy mluvilo o dálkových speciálech Touareg, Němci pro ně stále hledali vhodné využití. Auta mají stále velký potenciál a v jejich vývoji utopila automobilka spoustu peněz. Vyhrála s nimi poslední tři ročníky dakarské rally. Pro příští rok se mluvilo o podpoře soukromých týmů, ale tým Bentley by byl vedení VW jistě bližší.Dostupnost techniky ještě neznamená, že speciály Bentley uvidíme za dva měsíce na startu v Jižní Americe. Bylo by to trochu brzy. SUV se má na trhu objevit v roce 2015, vývoj teprve začíná. Dokonce i na ranou masáž zákazníků má Bentley ještě několik let čas. Na druhou stranu každý ztracený rok znamená promarněnou šanci na vítězství a nahrávku případné konkurenci. V roce 2015 už současný Touareg nebude mít žádnou naději vyhrát. Pokud se tedy továrního týmu Bentley na Dakaru dočkáme, bude to pravděpodobně v lednu 2013.

8.11.2011 7:00| autor: Martin Plaštiak

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist