VW Scirocco v simulátoru LFS

V počítačovém simulátoru Live for Speed si můžete zajezdit už i s novým Sciroccem.

Simulátor Live For Speed se zrodil jako freeware projekt, ale postupem času se jeho popularita natolik rozšířila, že vývojáři přidali několik tratí a aut a začali již od hráčů požadovat rozumný finanční obnos. To se zdá celkem pochopitelné, zejména poté, co simulátor LFS na svém počítači vyzkoušíte. Nebudete chtít přestat…

Podle nás se jedná o nejlepší simulátor jízdy na PC, jakýsi ekvivalent pro sérii Gran Turismo, která vládne světu simulace na Playstationu. Grafické zpracování hry LFS nepatří sice k nejlepším, stejně tak propracovanost děje, ale co se fyziky jízdy a celkové simulace týče, nic lepšího na svém PC nezapaříte (snad jen GTR2, Race2008 a GT Legends od společnosti Simbin se dají ještě k LFS ve věrohodnosti ovládání přirovnat). Pokud ale chcete pocit ještě umocnit, pořiďte si volant Logitech G25 s trojicí pedálů a možností řazení do H, pak se s nejsilnějšími auty opravdu zapotíte.

Problémem hry Live for Speed bylo to, že jste se nesetkali s licencovanými auty, ale pouze s jejich fiktivními náhražkami. Tolik peněz na nákup licencí totiž vývojáři této hry nemají, narozdíl od velkých firem, jejichž hry se sice hemží supersporty od Porsche a Lamborghini, ale hratelnost a věrohodnost jsou na dost žalostné úrovni. Nyní však dochází ke změně. Tým stojící za simulátorem LFS dostal svolení od Volkswagenu k vytvoření modelu vozu VW Scirocco, který si budou moci hráči stáhnout od 19. prosince.

Volkswagen prý přislíbil i další spolupráci, takže bychom mohli v nové verzi této hry (která se má prý objevit někdy koncem roku 2009) vidět i vozy Audi, Porsche a Lamborghini. Automobilky si totiž uvědomují, že počítačová hra je velmi dobrou formou prezentace svých produktů, někdy ale naráží na několik zásadních problémů, kvůli kterým odmítají licenci tvůrcům poskytnout.

autoweb.cz

15.12.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist