Volvo XC90 (2015): Švédové sondují terén kolem Eiffelovy věže, připomínají nám premiéru?

V pařížských ulicích korzuje testovací prototyp druhé generace modelu XC90. Švédské SUV dost možná propaguje svou účast na podzimním autosalonu.

Vyjet si se zamaskovaným testovacím prototypem do ulic jednoho z největších a nejrušnějších evropských měst a spoléhat přitom na to, že mě nikdo neuvidí a nenafotí, je stejné, asi jako když si malé dítě zakryje oči a předstírá, že tady není. Ne, tohle rozhodně nebyla náhodná projížďka.

Šance, že se mýlíme, tady určitě je, máme ale za to, že švédsko-čínská automobilka Volvo zkrátka využila promenádu svého chystaného SUV k tomu, aby na něj upozornila. A abychom náhodou nepochybovali o tom, jaký vůz se ukrývá pod vrstvou maskovacích materiálů, pro jistotu nám ukázali jeho hlavní světla s nezaměnitelným tvarem LED pásů.

Jestli tyto špionážní fotografie, respektive fakt, že byly pořízeny v Paříži, nějak souvisí s tím, že se světová premiéra nového Volva XC90 očekává kromě jiného také na zdejším podzimním autosalonu, nemůžeme potvrdit. Tato domněnka je však velmi pravděpodobná.

Navzdory výrazné kamufláži je kromě zmiňovaných světel rozpoznatelná také silueta novinky, která v zásadě nevybočuje od základního tvaru současné XC90, zadní sloupky jsou však viditelně zaoblenější a auto se zdá být ve srovnání s výběhovým modelem poněkud nižší.

Jak už bylo několikrát napsáno, Volvo XC90 modelového roku 2015 bude postaveno na nové modulární platformě SPA, stylisticky velmi blízké posledním konceptům Coupé, XC Coupe a Estate a pod jeho přední kapotou se objeví výlučně čtyřválcové motory Drive-E alternativně doplněné o hybridní technologie.

Uvedení produkční verze na trh je údajně naplánováno až na počátek roku 2015, proto je teoreticky možné, že se XC90 ukáže až v Detroitu před svou potenciálně největší skupinou zákazníků, stejně jako tomu bylo v případě první generace v roce 2002. Každopádně výměna (tou dobou) už třináct let starého vozu je nutná jako sůl.

zdroj: Erwan M. přes Blogautomobile.fr, Autoplus.fr

17.3.2014 12:31| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist