Volvo Cars vylepšuje modelovou řadu 90, včetně infotainmentu

Společnost Volvo Cars oznámila zavedení "několika důležitých aktualizací, jež dodají modelům řady 90 na ještě vyšší bezpečnosti, hnací síle a online využitelnosti." Ano, čtete článek na webu o autech.

Byly doby, kdy jsme psali o tom, že automobilky prezentují nové motory, nové převodovky, atd., nicméně Volvo související tiskovou zprávou posunuje naši práci spíše do kompetence magazínu o počítačích. Hovoří o nových aktualizující pro palubní systém, tuto část raději připojujeme na konec textu v původním znění, aby nedošlo k nějaké chybné interpretaci skutečnosti, které podle nás dělá z Volva spíše větší iPad než auto.

Vrhneme se „autařinu,“ jako takovou, která je nám určitě bližší, přeskočíme design a zprávu, že se modely Volvo S90 a V90 dočkají nové barvy exteriéru v podobě hnědého odstínu Maple Brown a zaměříme se na vylepšení pohonného ústrojí. Dochází totiž k rozšíření nabídky motorů, do které bude přidána nová Drive-E pohonná jednotka, kterou je čtyřválcový naftový motor D3 s novou manuální šestistupňovou převodovkou. S tímto motorem by mělo Volvo S90 nabídnout spotřebu paliva 4,3 l / 100 km a emisemi CO2 114 g/km. Motor D3 bude nyní navíc k dispozici také s pohonem všech kol.

Je tady tradiční akcent na bezpečnost, byť už také v rozměru „matrixu,“ a to dva nové online bezpečnostní systémy, debutující v modelech XC90, S90 a V90. Těmito systémy jsou upozornění na kluzkou silnici a upozornění na výstražná světla, které budou prostřednictvím cloudu sdílet mezi připojenými vozidly zásadní bezpečnostní informace.

Automobilka Volvo Cars vylepšuje u své modelové řady 90 nejen bezpečnost a pohonná ústrojí, ale také infotainment systém, jehož součástí nyní bude i rozhraní Android Auto
Společnost Volvo Cars oznámila zavedení několika důležitých aktualizací, jež dodají modelům řady 90 na ještě vyšší bezpečnosti, hnací síle a online využitelnosti.

Švédská automobilka rozšířila například možnosti integrace chytrého telefonu do systému infotainment o rozhraní Android Auto, které se na velkém dotykovém displeji bude nyní zobrazovat stejně jako rozhraní Apple CarPlay.

„Společnost Volvo Cars je jedinou automobilkou, která nabízí dělený displej uživatelského rozhraní, díky němuž je možné naráz využívat jak palubní funkce, tak funkce chytrého telefonu. Protože byla smyslem tohoto řešení v první řadě bezpečnost, je naše rozhraní z hlediska ovládání tím nejjednodušším na trhu. Ze stejného důvodu je systém vybaven také schopností dálkové aktualizace, díky čemuž budete mít k dispozici vždy nejnovější mapové aktualizace,“ uvedl Peter Mertens, senior viceprezident oddělení výzkumu a vývoje ve společnosti Volvo Car Group.

Vzhledem k hladké integraci chytrých telefonů s nejběžněji využívanými operačními systémy budou modely Volvo řady 90 nyní schopné provádět také dálkovou aktualizaci navigačního systému, což znamená, že řidič bude mít k dispozici vždy nejaktuálnější mapy. Česká lokalizace Google Play zatím aplikaci Android Auto™ nenabízí, ke stažení je momentálně pouze ve vybraných zemích. Vozy Volvo pro české zákazníky budou softwarově a hardwarově připraveny na instalaci aplikace do oficiálního spuštění její podpory v České republice.

zdroj: tisková zpráva Volvo Car Czech Republic s.r.o.

25.11.2016 11:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist