Volkswagen vydává oficiální prohlášení k současné krizi a kauze s emisemi naftových motorů

Jeden je pohled na to, co se děje, prostřednictvím různě dostupných a ověřených informací v médiích, druhý pak s ohledem na vyjádření samotné automobilky. Jak se ke kauze "Dieselgate" staví sám Volkswagen?

Budou padat hlavy a také už padají… Personální změny, jakkoli skryté za další rozvoj a prosperitu, a další progresivně znějící výroky už probíhají, jasným dokladem je čistka na nejvyšších postech VW, přesun současného předsedy představenstva Škoda Auto na nově vzniklou pozici šéfa severoamerického trhu, atd. Nicméně vedle spekulací, kusých zpráv a zákulisních střípků je zde konečně oficiální prohlášení dozorčí rady Volkswagen AG.

Dozorčí rada dnes intenzivně řešila na dnešním setkání stávající situaci. Neexistuje absolutně žádná omluva pro manipulace, které Volkswagen hluboce šokovaly. Společnost nenechá kámen na kameni, dokud se nedostane věci na kloub, bude volat po odpovědnosti zodpovědné osoby a přijme nezbytná opatření. V důsledku tohoto bylo na dnešním zasedání dohodnuto:

1. Dozorčí rada pověřila předsedu mandátem pro německé a americké právníky, aby objektivně vyšetřili a plně objasnili manipulaci emisních dat dieselových motorů.

2. Výkonný výbor dozorčí rady bude pověřen spoluprací a zajištěním veškerých nezbytných kroků k dohledu nad vyjasňováním do té doby, než navrhovaný výbor zahájí svou práci.

3. Na základě dostupných informací dozorčí rada doporučila okamžité propuštění některých zaměstnanců. Tento proces je již v plném proudu.

4. Matthias Müller povede koncern Volkswagen do budoucnosti jako nový generální ředitel Volkswagen AG. On je tím mužem, který ve správný čas zajistí čerstvý start vedoucí k vysvětlení současné krize, která zasáhla naši společnost, s rozhodností a vyvozením správných závěrů. Výslovně si ceníme jeko kritického a konstruktivního přístupu.

5. Dozorčí rada rozhodla navrhnout na mimořádném zasedání akcionářů dne 9. listopadu 2015, zvolení Hanse Dietera Potsche jako člena dozorčí rady. Dozorčí rada má v úmyslu ho následně zvolit jako jeho předseda.

Berthold Huber, místopředseda dozorčí rady, řekl: „Manipulace testů jsou pro Volkswagen morální a politickou katastrofou. Nezákonné chování inženýrů a techniků činných ve vývoji motorů šokovalo Volkswagen stejně jako to šokovalo veřejnost. Můžeme se jen omluvit se a požádat naše zákazníky, veřejnost, úřady a naše investory o šanci k nápravě. Dozorčí rada dnes pověřila americkou advokátní kancelář pomocí při další vyjasnění a při přípravě nezbytných kroků.

25.9.2015 10:16| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist