Volkswagen ušetří stovky milionů eur díky spolupráci s dodavateli

Volkswagen stlačuje ceny svých dodavatelů, za odměnu jim poskytne dlouhodobá partnerství.

Největší evropská automobilka Volkswagen se dohodla se svými dodavateli součástek na snížení nákupních nákladů o stovky milionů eur a na vytvoření dlouhodobých strategických partnerství. Oznámila to firma, jejíž součástí je také česká Škoda Auto. „Tato individuální opatření budou bezprostředně začleněna do současných projektů,“ uvedla společnost, která uskutečnila týdenní jednání s 38 dodavateli. „Úspěšní dodavatelé se stanou mimořádnými partnery, na něž bude brán větší zřetel při úvahách na budoucích setkáních ohledně projektů pro nové modely,“ dodala.

Volkswagen již delší dobu pracuje na snížení nákladů, jež má podpořit zisky. Firma začátkem září uvedla, že by v příštích třech letech mohla v evropských továrnách, které vyrábějí vozy značky VW, snížit počet zaměstnanců až o 14 000 ze současných zhruba 123 000. Dodala však, že možné propouštění je pouze jedním z několika zvažovaných opatření na snížení nákladů.

Jiná situace je v české divizi Škoda Auto, která chce naopak v letošním roce podle mluvčího Jaroslava Černého zvýšit počet zaměstnanců zhruba o 500 lidí. Ke konci loňského roku pracovalo ve firmě celkem 24 561 osob, z toho 3664 lidí tvořil takzvaný zapůjčený personál.

autoweb.cz, ČTK

17.10.2005 3:59

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist