Volkswagen Scirocco se jde klouzat

VW nabídne inovovaný a vypínatelný systém ESP do všech modelů Scirocco a také do Golfu z divize R a modelu GTI.

Volkswagen reaguje na remcání novinářů a hlavně zákazníků, že nemohou mít nad autem úplnou kontrolu, a nabídne nyní nově vyvinutý stabilizační systém ESP, který již bude možné úplně vypnout, nebo aspoň dovolí větší skluz kol při dynamické jízdě. Zákazníci a zástupci médií kritizovali, že kvůli příliš paranoidnímu systému ESP přichází auta o spoustu charakteru.

Je chvályhodné, že si Volkswagen vzal takovou kritiku k srdci. Od května tak ve všech modelech Volkswagen Scirocco a také v rychlých verzích VW Golf GTI a Golf R bude nyní možné stabilizaci úplně odpojit. Bude to fungovat tak, že řidič pouhým stisknutím knoflíku odpojí kontrolu trakce, ale podržením tlačítka na několik sekund systém deaktivuje úplně.Systém ESP sice bude neustále vědět, co se děje, ale nebude řidiči kecat do řízení. Pouze v případě, že řidič uprostřed smyku sešlápne brzdu, ESP to vyhodnotí jako krizový okamžik a zasáhne. Po „uklidnění“ situace by měl ale opět zůstat deaktivován.

Je pravděpodobné, že Volkswagen nabídne do modelů Scirocco, Golf GTI a Golf R dodatečné nahrání softwaru nového ESP. To ale ještě nemáme potvrzené. Také se nový systém ESP zřejmě objeví v nabídce pro obyčejné verze. Zatím to ale nevypadá, že si budete moci stabilizaci vypnout i v rychlém Polu GTI či jiných Volkswagenech.

autoweb.cz

11.2.2011 7:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist