Volkswagen Marrakesh

Malé SUV dostalo potvrzení do výroby, po dohodě s odbory bude vznikat v Německu ve Wolfsburgu.

Tento týden oznámil Volkswagen záměr rozšířit svou nabídku o nový model Marrakesh, který se má vyrábět přímo v sídelním místě firmy ve Wolfsburgu. Původně se totiž myslelo, že se bude vyrábět v závodu v Portugalsku, kde by byly vzhledem k nižším mzdám náklady na jeho výrobu kolem 1000 eur na auto nižší.

Marrakesh (pojmenovaný po velkém marockém městě) je dlouho plánované malé SUV, které se v nabídce Volkswagenu zařadí pod Touareg. Bude postavený na platformě Golfu a v původních dohadech se s ním spojoval i možný název Bedouin. Výrobu dostane na starost stejný závod, ve kterém se dnes vyrábí Touran. 

Výroba přímo v Německu, kde mají zaměstnanci VW díky silným odborům nadprůměrně vysoké platy, je v tomto případě umožněná tím, že divize Auto 5000, které bude Marrakesh svěřen, není v odborových dohodách zahrnuta. Volkswagen se dnes snaží všemi prostředky snížit výrobní náklady, aby zůstal konkurenceschopný. Ve svých evropských továrnách dnes zaměstnává kolem 123 tisíc pracovníků, ale v následujících třech letech chce jejich počet snížit zhruba o 11%.

autoweb.cz, ČTK

29.9.2005 3:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist