Volkswagen je světovou jedničkou

Volkswagen předstihl Ford, GM i Toyotu a stal se nejproduktivnější automobilkou na zeměkouli.

Aktualizováno 11.11.2009 14:35 Podle nezávislých zdrojů skupina Toyota ve sledovaném období roku 2009 vyrobila 4,9 milionu aut, což znamená, že nadále zůstává světovou jedničkou. Skupiny Toyota ani Volkswagen však nevydaly oficiální tiskové stanovisko.

Původní zpráva: Průmysloví analytici uvedli, že za prvních devět měsíců roku 2009 vyrobil Volkswagen 4,4 milionu osobních automobilů a předstihl tak výrazně Toyotu, která vyrobila „jen“ 4 miliony aut.

Volkswagen se tak stal největší automobilkou světa, co se produkce nových vozů týče. Ford zaostal s 3,7 miliony vyrobených aut, GM, dřívější jasná světová jednička, vyrobil 3,6 milionu aut.

Volkswagen předpokládal, že se díky rozšiřování modelové řady stane světovou jedničkou až v roce 2018, ale šrotovné jak v Evropě, tak i v USA mu pomohlo dostat se na první příčku už letos. Tahounem prodejů v Evropě se stal nový Volkswagen Golf.

Volkswagen nechce k výsledkům podávat žádné oficiální vyjádření, nicméně prohlásil, že uvedená čísla jsou správná. Pokud bude trh pokračovat v oživení, mohl by Volkswagen do konce roku vyrobit přes 5 milionů aut. Sice by stále zůstal světovou jedničkou, nicméně je to jen polovina toho, co vyráběly automobilky Toyota, GM a Ford v době největšího rozkvětu

autoweb.cz

10.11.2009 9:09

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist