Volkswagen e-CO-Motion uveze 800 kg bez emisí

Koncept elektrické dodávky má velkou užitečnou hmotnost a teoreticky jezdí bez emisí. Pokud tedy elektřinu nevyrobíte v uhelné elektrárně...

Ono se to hezky píše, jak máte elektromobil, který tiše bzučí, nevypouští plyny a všude kolem se smějí maminky s kočárky a hrají si lední medvědi… Jenže pak elektřinu do elektromobilu vyrobíte v uhelné elektrárně a máte po radosti.

DOPORUČUJEME: Elektromobil škodí víc než benzínové auto – máme důkaz

Koncept dodávky Volkswagen e-Co-Motion se tak sice může chlubit elektrickým pohonem a nulovými lokálními emisemi, ale těžko zařídit, aby do něj elektřinu pumpoval jen Temelín, který stejně prakticky veškerou svou energii vynaloží k tomu, aby pokrýval výkyvy v dodávkách solárních a větrných elektráren, které jsou tím největším podvodem moderní historie lidstva.

Takže pokud nabijete elektromobil z české rozvodné sítě (do které dodávají šťávu hlavně uhelné elektrárny), vychází emise na kilometr zhruba na 80 až 120 g CO2. A to máte jako s malým efektivním dieselem nebo downsizovaným benzínovým motorem. No nic, zpátky ke konceptu Volkswagen e-Co-Motion. Je to dodávka, která uveze 800 kg, je dlouhá 4,55 metru a nákladový prostor má objem 4,6 m3. O dynamických schopnostech zatím nic nevíme.

4.3.2013 9:35| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist