Volkswagen chce nakupovat další automobilky

Pod křídly Volkswagenu nyní pracuje už dvanáct automobilek. Šéf Martin Winterkorn chce ale další. Dojde nakonec k nákupu Alfy Romeo?

Počítejte s námi. Vedle mateřského Volkswagenu je v koncernu ještě Škoda, Seat, Audi, Porsche, Bentley, Bugatti, Man, Ducati, Lamborghini, Scania, Suzuki (VW zde vlastní největší podíl 19,9 %). A to nemluvíme o značkách, ke kterým má Volkswagen práva, jako Auto Union, DKW, Horch, NSU a Wanderer.

I přes tento obrovský záběr a dřívější prohlášení o tom, že s nakupováním dalších značek je konec, tvrdí šéf VW Martin Winterkorn, že jsou zde pořád příležitosti pro růst a rád by pod křídly VW viděl další značku.

Hodně se v zákulisí spekuluje o další italské značce – o Alfě Romeo. Fiat sice už mnohokrát na adresu Volkswagenu prohlásil, že Alfa Romeo není na prodej, ale v byznysu platí, že všechno se dá koupit, vždycky jen záleží na ceně. A jak známe Volkswagen, určitě bude umět Fiatu nabídnout takovou sumu, na kterou se nedá nekývnout.

Ale nemusí jít o Alfu Romeo. Volkswagen si klidně může brousit zuby na úplně jiné značky. Ovšem podle dostupných zpráv zájem VW o Alfu Romeo trvá a všechno je určitě jen otázkou času. Nadšenci se rozhodně nemusí bát, že by pod Volkswagenem tradiční italská značka přišla o svůj charakter. Copak o něj přišlo Lamborghini?

18.3.2013 8:05| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist