Vláda chce zpoplatnit i silnice první třídy!

Ministerstvo dopravy plánuje zpoplatnit i silnice první třídy pro osobní auta. Platit mají nově i motocykly. To se už česká vláda definitivně pomátla?

Vládá chce zpoplatnit dokonce i silnice první třídy nejen pro osobní automobily, ale také pro motocykly. Platila by na nich dálniční známka s rozšířenou platností. Osobní auta tak budou platit 1500 korun, motocykly 1000 korun. Samostatný kupón na silnici první třídy by stál 600 korun, což by mělo do státního rozpočtu přinést navíc přibližně pět miliard korun ročně. Ministr dopravy Dobeš potvrdil Hospodářským novinám, že by něco takového možné bylo.

Hospodářské noviny dále uvádějí, že je toto jakýsi záložní plán, pokud se ministerstvu dopravy nepodaří získat dostatek peněz na silnice pro rok 2013. Pokud by byl nakonec schválen, Česko by se zařadilo vedle Černé hory, Rumunska a Bulharska k jediným evropským zemím, kde by se kromě dálnic platilo i za silnice první třídy.

K tomuto snad nejde ani napsat nějaký kloudný komentář, který by neobsahoval vulgarismy a nevyzýval k hromadnému lynčování představitelů státní moci. Poslanci trochu zapomínají na to, že již nyní motoristé platí nemalé daně z provozu auta – vedle dálniční známky je to samozřejmě DPH a pak hlavně spotřební daň z paliv a maziv.

autoweb.cz

20.7.2011 10:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist