Vítězem Safari rely Conrad Rautenbach

Mezi jezdci IRC nejúspěšnější Andrea Navarra

Až několik hodin po projetí cílem byly zveřejněny kompletní a oficiální výsledky keňské Safari rely, zahajovacího podniku Intercontinental Rallye Challenge (IRC). Vítězem se stal Zimbabwan Conrad Rautenbach, známý svými loňskými starty v J-WRC. Druhý v cíli byl domácí jezdec Carl Tundo, oba závodníci jeli na vozech Subaru Impreza WRX STi.Nejúspěšnějším z jezdců bodujících v rámci JRC byl tovární jezdec Fiatu Andrea Navarra. Navarra dlouho bojoval s Rautenbachem o celkové vítězství, po první etapě měl k dobru šest sekund. Na dnešní nejdelší rychlostí zkoušce jej však postihl defekt, díky němuž ztratil dvě minuty. V závěru soutež se navíc musel potýkat s potížema s převodovkou. Díky tomu se tak musel Ital smířit se třetím místem. Druhý jezdec Fiatu Umberto Scandola cíl neviděl, když se mu již v první etapě do chlazení dostal písek a motor jeho Punta S2000 se začal přehřívat.Cíl viděli kromě Navarry ještě další tři jezdci bodující do klasifikace IRC, všichni na vozech Mitsubishi Lancer. Druhý z nich byl Japonec Hideaki Miyoshi se ztrátou šesti minut, v těsném souboji dvou domácích jezdců o třetí místo překonal o pouhých osm sekund Asad Anwar Sammyho Aslama. V poháru konstruktérů tedy vede Mitsubishi se čtrnácti body, Fiat jich má deset.Safari rely – celkově:p. Jezdec Vůz Nár.Tř.Ztráta1.C. RautenbachSubaru Impreza STiZIMN42.C. TundoSubaru Impreza STiEAKN4+ 2,113.A. NavarraFiat Punto S2000IN4+ 3,214.H. MiyoshiMitsubishi Lancer Evo 9JN4+ 9,205.M. SinghSubaru Impreza STiZAMN4+ 12,08 6.B. ChagerSubaru Impreza STiEAKN4+ 14,007.A. AnwarMitsubishi Lancer Evo 8EAKN4+ 14,398.S. AslamMitsubishi Lancer Evo 8EAKN4+ 14,47Tučně psané posádky startují v rámci IRC