Víte, jak si řidiči představují značku Zimní výbava?

No, ehm, začneme asi tím, že polovina českých řidičů o existenci této značky vůbec nemá ponětí...

A ta druhá polovina? Také žádná sláva. Zimní pneumatiky, respektive povinná zimní výbava, to bude s blížícím se koncem roku stále častěji skloňované téma. A my tady teď máme jednu zajímavou statistiku České pojišťovny.

Podle aktuálního průzkumu většina oslovených řidičů o zákonné povinnosti zimních pneumatik od 1. listopadu v závislosti na podmínkách bla bla bla … ví a drtivá většina motoristů nutnost přezouvat pneumatiky skutečně vnímá.

Jak je to ale se zmiňovanou značkou? Pouze polovina z dotazovaných řidičů tušila, že užití zimních pneumatik může nařídit i příslušná příkazová dopravní značka a kosa narazila na kámen, když měli dotazovaní řidiči tuto značku nakreslit. Jak to dopadlo můžete vidět v naší galerii.

„Zajímali jsme se o fakt, zda motoristé opravdu vědí, jak vypadá příkazová dopravní značka Zimní výbava, která užití zimních pneumatik s odpovídající hloubkou dezénu přikazuje bez ohledu na aktuální povětrnostní situaci či stav vozovky.

Poněkud překvapivě měla o této značce povědomí pouhá polovina dotazovaných,“ říká Pavel Martynek, vrchní ředitel úseku pojištění motorových vozidel České pojišťovny. V rámci průzkumu měli respondenti, kteří uvedli, že značku Zimní výbava znají (tedy polovina oslovených), za úkol pokusit se ji i graficky ztvárnit.

Subaru WRX STI (2012)

První jízda | vydáno 28. 1. 2013

Ukázalo se však, že značku zná a současně ji i dokáže správně nakreslit pouhá třetina řidičů. „Ze zbylých kreseb bylo patrné, že si ji motoristé pletli nejčastěji se značkou Sněhové řetězy.“

zdroj: Česká pojišťovna

23.10.2013 11:55| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist