Videotest: Mercedes-Benz A250

Nové Áčko provází velké očekávání. Dostalo se do finále nejen české, ale i světové ankety Auto Roku a přestože nezvítězilo, už ten postup je víc než slušný výsledek.

Když se hlasovalo o Auto Roku v našich zemích, byl jsem u toho a už tenkrát jsem si nebyl zrovna jistý, že áčko je ve finále správně. Zajezdil jsem si s ním jen pár kilometrů, ale neudělalo na mě úplně přesvědčivý dojem.

Samozřejmě jsem tedy s napětím čekal, jaký bude nový hatchback ze Stuttgartu ve skutečném denním provozu. Nic zlého netuše jsem si pro auto jel a na místě se dozvěděl, že si importér „potřeboval něco vyzkoušet“ a opatřil ho tím rádoby závodním polepením. Inu, už jsem kdysi řídil i červený Nissan Micra, takže jsem proti posměšnému ukazování a kroucení hlavou docela odolný.

Mercedes Benz třídy A fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Mercedes Benz třídy A fotogalerie

Pruhy ale stranou – zajímalo mě, jak Áčko obstojí v silné konkurenci své třídy. Už se nemůže spoléhat na to, že stojí trochu stranou a má různá netypická technická řešení, jako jeho přímý předchůdce. Teď je to zkrátka ryzí hatchback a soudě podle ceny se na něj nelze dívat jinak, než na prémiový, luxusní hatchback. Problém je ale možná v tom, že i ve třídě těch „běžnějších“ se v poslední době vyrojilo několik skutečně extrémně dobrých kousků. A jeden z nich u nás dokonce zmíněnou anketu vyhrál…

Honza Koubek

Sledujte další videotesty:

Škoda Rapid 1.2 TSI
Range Rover SDV8
Ford Focus Combi 1.0 EcoBoost

8.4.2013 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist