Videotest: Ford B-Max 1.0 EcoBoost

Je malý, ale uvnitř velký. Má v názvu B, ale B-sloupek mu zcela chybí. A debutoval v něm povedený litrový tříválec EcoBoost. Čili spousta důvodů podívat se tomuhle Fordu pořádně na zoubek.

Malá MPV nejsou zrovna mou nejoblíbenější kategorií aut. Jistě to má co dělat s tím, že nemám děti, ani neprovozuji žádné volnočasové aktivity s rozměrným sportovním náčiním (závodní auto se stejně vejde leda na vlek). Není ale pravda, že bych v tomto směru byl naprosto mimo.

Vzhledem k tomu, že děti má teď v mém okolí skoro každý, dobře vidím, jaké jsou potřeby a požadavky mladých rodičů – a také s potěšením konstatuji, že být novopečeným otcem ještě neznamená přestat rád řídit. Kdykoliv za mnou přišel někdo, kdo potřeboval rodinné auto, ale zároveň chtěl, aby se s ním pěkně jezdilo, postup byl následující: nejdřív jsem mu nabídl nějakého kombíka (s argumentem, že můj táta měl kombíky vždycky a vždycky jsme se do nich vešli i s bicykly) a pokud ho odmítl, řekl jsem: „Ford S-Maxnebo Galaxy„.

Často jsme ale narazili na to, že Galaxy i S-Max jsou přece jen příliš velká a především docela drahá auta. Stačilo by něco menšího.

A teď tu právě něco takového je. Ford B-Max zazářil především absencí středního sloupku karoserie a musím se přiznat, že jsem ho kvůli tomu zpočátku trochu ignoroval. Ne že bych nevěřil, že technici Fordu tohle řešení nedokázali dotáhnout do zdárného finiše, ale považoval jsem to za jediný trumf jinak podivně vyhlížejícího a pravděpodobně dost nezajímavého auta.

Naštěstí jsem se pletl. Nejen, že přistup na zadní sedačky (k ratolestem upoutaným v autosedačkách) je doslova prvotřídní, Ford velmi příjemně překvapil i v dalších oblastech. Ale to se nakonec podívejte ve videotestu.

Honza Koubek

25.6.2013 5:30
Více o tématu: autoautomobilFord

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist