Video: Volvo bude ještě bezpečnější

Volvo vyvinulo další bezpečnostní prvky, které se objeví v nových autech. V budoucnu bude Volvo umět samostatně jezdit a vyhnout se nečekaným kolizím.

Švédská automobilka představila trojici nových bezpečnostních systémů, které si brzy najdou cestu i do sériové produkce.

​Řídící systém
Znáte to, Jižní spojka, kolona se sune krokem. Takže ladíte rádio, smskujete, nebo vytahujete něco z batohu na zadních sedadlech. A v tom vrazíte do auta před vámi. Tohle už bude u Volva brzy minulostí. Poloautomatický systém dokáže v nízkých rychlostech sám zrychlovat, brzdit, ale i zatáčet, takže si budete moct klidně vyřídit i pracovní email.

Bezpečnost na křižovatce
Tenhle konkrétní systém slouží k bezpečnosti v křižovatkách. Představte si situaci, kdy odbočujete vlevo, jenže protijedoucí auto nerespektuje předpisy a propálí to na semaforu na červenou. Volvo by mělo automaticky zastavit. O podrobnostech se tisková zpráva nezmiňuje, takže doufáme, že to neskončí autem zataraseným napříč křižovatkou, pokud pojedete trochu rychleji než na videu…

Zvířata ve vozovce
A do třetice systém, který rozpozná zvířata ve vozovce. Srážka se srnkou je hodně nepříjemná, ale flegmatický los, na kterého můžete natrefit v severských zemích, je trochu jiný oříšek. Statistiky hovoří o 47000 kolizích se zvířaty v rámci Švédska, z toho 7000 bylo s losy. Systém je jakousi evolucí automatického brzdění známého například z Volva S60. Systém radarů a digitální kamery dokáže rozpoznat zvěř i za snížené viditelnosti, kdy k nehodám dochází nejčastěji.

Bezpečnost je pro Volvo prioritou, uvidíme, jestli se podaří naplnit strategii Zero, která má zcela zabránit úmrtí ve Volvech do roku 2020. Jak se k bezpečnostním systémům stavíte vy? Nejsou některé bezpečnostní udělátka spíše ke škodě, než užitku? Přidejte svou zkušenost do diskuse pod článkem.

12.7.2012 5:00| autor: Ondřej Lilling

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist