Video: Šílení Finové a bláznivé rally bouračky

Klasika, kterou už jste možná viděli. Podívejme se ale znovu. A vzhledem k nedávným událostem v české rally z trochu jiného úhlu.

Tak tohle se jen tak nevidí – deset minut šílených bouraček v rally! Dejte si to nahlas a poslouchejte hrozivé zvuky trhajících se plechů. Vypadá to zle, ale nikomu se nic vážného nestalo. Vážně.

A to je přesně ten důvod, proč jsem tohle staré (čemuž odpovídá i kvalita) video vytáhli z archivu. Podívejte se, jak auta lítají po uklouzaných cestách. Máme k tomu dvě poznámky. Ta první se týká toho, že je tohle video skvělé pro ty řidiče, kteří jezdí rychle bez toho, aniž by předvídali a mysleli na následky.Ono ve skutečnosti nejsou rychlosti, kterými závoďáky jezdí, až tak vysoké. Přesto ale stačí lehké škobrtnutí o krajnici, „zakopnutí“ předním kolem o kámen a auto se pak roztočí v děsivém víru piruet a letí neřiditelným tornádem mimo předvídatelnou dráhu.
Tohle když se stane na silnici, a ono se to stává celkem často, tak jsou konce jiné než v případě jezdců chráněných bezpečnostním rámem a přilbou.

DOPORUČUJEME: Rakovan – rally je nebezpečná, zakažme ji. Vážně!

A druhá poznámka – až na kameramana na konci, který stál, kde neměl, není na jediném záběru vidět, že by auto smetlo některého z diváků. A proč? Protože prostě přemýšlí hlavou a nikdo si nestoupá tam, kam auta mohou vylétnout, dopadnout, být katapultována. Nikdo. A přestože zabezpečení není podle záběrů na nijak sofistikované úrovni, nejsou tam žádné oběti z řad diváků.Ještě jednou, proč? Protože diváci myslí a ví, že auta je mohou zranit nebo zabít a tak se dívají z míst, kam auta nemohou dopadnout.
To jen jako opětovné rýpnutí si do toho, jak u nás od stolu (ne)kompetentní chytré hlavy zrušily dva poslední závody jen proto, že traťový dozor špatně dělal svou práci. Mrkněte na video a užijte s i ho.

Video: Šílení Finové a bláznivé rally bouračky

Autoweb.cz

8.12.2012 12:20
Více o tématu: autoautomobilrallyvideo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist