Video: Šéf VW pečlivě zkoumá nový Hyundai i30

I když šéfujete značce, která utrácí nejvíce peněz za vývoj nových aut, musíte mít přehled o konkurenci. A vypadá to, že nový i30 Golfům zatopí.

Volkswagen nedávno vyčíslil, kolik peněz bude muset utratit, aby se stal světovou jedničkou. Také je známo, že právě velký německý koncern dává nejvíce peněz na výzkum a vývoj, čemuž se skoro žádná jiná automobilka nemůže rovnat. A přesto je občas potřeba doslova vyrazit do terénu a konkurenční modely si prohlédnout. Jinak si vedení jasnou představu udělat nemůže.

Sice nepochybujeme o tom, že čin šéfa Volkswagenu Martina Winterkorna byl trochu vypočítavý a spíše to bylo takové „maskované“ PR, ale i tak se z videa dozvídáme zajímavé věci. Sice je mu špatně rozumět, ale internet tvrdí, že byl Winterkorn velmi „rozčilen“ tím, že páčka nastavování volantu v Hyundai i30 nevydává žádné zvuky, zatímco v jeho vlastních autech ano. Šéf designu VW Klaus Bischoff to omlouvá tím, že bylo „tiché“ řešení pro Golf příliš drahé.

Hyundai i30 fotogalerie – vše co potřebujete vidět

Hyundai i30 fotogalerie

Martin Winterkorn také upozornil, že nejsou z pozice řidiče vidět stírače a zaměřil se i na zkoumání hloubky laku či přeměření interiéru. Je vidět, že i Volkswagen potřebuje mít přehled o tom, jak silná je jeho konkurence. A zatím to podle videa vypadá, že nový Hyundai i30 budou ve Wolfsburgu zkoumat mnohem pečlivěji.

autoweb.cz

28.9.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist