VIDEO: Nejlepší obrana je útok!

Některá auta dokáží odolat i střelbě z kulometu. Ale jiná ji umí opětovat. Sledujte pojízdné pevnosti v akci.

V našich poklidných končinách nejsou obrněné vozy příliš vyhledávaným zbožím, pokud tedy nejste silně paranoidní jedinec. Ale v některých oblastech jdou na odbyt jako teplé housky, protože napjatá situace vysoce postaveným úředním činitelům nebo bohatým občanům přímo doporučuje schovávat se za neprůstřelným sklem.

Asi správně tušíte, že nejknofliktnější oblastí je Střední východ (poslední obrněné Audi A8 za milion dolarů si objednal izraelský premiér), ale pancéřované vozy jdou na odbyt i v Rusku a zemích bývalého Sovětského svazu nebo ve Střední a Jižní Americe. Afrika rovněž patří na seznam lokalit, kam exportéři pancéřovaných aut posílají své zboží.

Některé automobilky se zaměřují pouze na stavbu nenápadných obrněných aut, která vypadají v provozu úplně normálně. Váží ale i přes 4 tuny, mají vlastní zásobu kyslíku pro případ plynového útoku a nerozstřílíte je ani samopalem AK47. Sledujte, jak tento Rolls-Royce Phantom odolává střelbě a útoku výbušninou.Jiná auta na to jdou od lesa a místo obrany vystrčí ze střechy rotační kulomet, jehož hlaveň se otáčí rychlostí 3000 ot./min. Tomu už říkáme „důrazná přesvědčovací metoda“. Podívejte se ještě na video, co taková zbraň udělá s obyčejným osobním autem… Vždyť podobné „kanóny“ najdete na bojových letounech.

Obrněné auto je ale k ničemu, když s ním neumíte zacházet. Automobilka BMW proto cvičí řidiče těchto „tanků“ a připravuje je na nestandardní situace. Sledujte proto titulní video, kde BMW X5 projíždí doslova minovým polem nebo na pohled běžné BMW řady 5 překonává silniční zátaras.

autoweb.cz

17.2.2011 1:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist