Video: Daytona 500, Montoya a pořádný oheň

Co dělal na dráze v jeden moment rozjetý Juan Pablo Montoya a vysoušecí vůz? Nás se neptejte. Každopádně v tu chvíli muselo být Montoyovi velké horko.

Juan Pablo Montoya musel mít při letošním slavném závodě Daytona 500 hodně velkou smůlu. Na okruh se přihnala přeháňka a protože se v Americe za deště na oválech nezávodí, závod byl přerušen a na trať vyrazily vysoušecí vozy.

Nějak nechápeme, jak se vzal Montoya na trati ve stejný okamžik jako vysoušecí auto, ale asi traťoví komisaři věděli, proč pouštět auta na dráhu. No, každopádně to klouzalo, protože Montoya, jedoucí na 36. místě, dostal smyk a trefil jeden z vysoušecích vozů.

Sušičky mají vzadu obří motor z vrtulníku, který trať suší horkým proudem spalin. Tomu říkáme ekologické využití zplodin! Po nárazu nádrž s leteckým benzínem praskla a ihned došlo k požáru. Vypadá to velmi dramaticky, ale Montoya měl jen pár modřin.

Dalibor Žák

28.2.2012 8:00| autor: Dalibor Žák

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist