VIDEO: 352 km/h v Lamborghini

Natáčet videa rychlých aut v akci je záslužné, ale jezdit takovouhle rychlostí po veřejné silnici, to je poukázka na blázniec... nebo na basu.

Je to sladký život, když máte tolik peněz, že nevíte co s nimi. Nebezpečí ovšem je, že docela snadno získáte pocit, že si za peníze můžete koupit úplně všechno – třeba i věci, o kterých se jinak tvrdí, že za peníze nejsou. A pak už schází jen málo, abyste začali být nebezpeční svému okolí.

Vezměte si například pány Aarona a Christiana, kteří se v noci jedou povozit svým Lamborghini Murcielago LP640 a přijde jim jako dobrý nápad ustanovit „světový rychlostní rekord“ v jízdě po neuzavřené veřejné komunikaci. Ano, je sice noc, ale to ještě neznamená, že musí být silnice nutně prázdná.

A taky že není, hned při první jízdě Lamborghini míjí vůz jedoucí v pomalém pruhu a řidič to komentuje slovy „Ani jsem nevěděl, že tam je, neviděl jsem ho.“ Jistě, a je velmi pravděpodobné, že blížící se Lambo neviděl ani dotyčný řidič. Přece jen, i kdyby jel předpisových 130 km/h, italský supersport se k němu řítil rychlostí o 200 km/h vyšší. Také druhou, o pár km/h rychlejší jízdu předčasně zastavuje jiné auto jedoucí trapnou předpisovou rychlostí.

Až při třetí jízdě řidič projíždí táhlou zatáčku ve 270 km/h, následně překonává 352 km/h a je spokojený. Na konci videa pyšně říká „já jsem řidič a tohle byl světový rekord pro LP640. 352 km/h. Zkuste ho překonat.“

Nezkusíme, příteli. Neúčastníme se mistrovství, které pořádá MRIBM (Mezinárodní Rada Idiotů Bez Mozku), nicméně bychom pro dotyčné hochy měli návrh. Což takhle koupit si nějaké normální oblečení a dospět? Dospělý člověk, který má na LP640, má totiž i na to, aby si párkrát do měsíce zaplatil jízdy na okruhu. Tam se teprv pozná, kdo je dobrý řidič a kdo umí jen sešlápnout plyn na podlahu.

autoweb.cz

29.11.2007 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist