Víc patentů než Jára Cimrman podal Citroën

Automobilky vyvíjejí nová auta, a s vývojem nových technologií jde ruku i snaha o jejich právní ochranu. Tipnete, kolik patentů podal loni třeba francouzský Citroën?

Nejprve si povězme, čím že se to francouzská automobilka zabývá, tedy přesněji řečeno v roce 2012 zabývala, abychom se pak dobrali k nějakým odpovídajícím závěrům a číslům. Samozřejmě že jde o auta, ať nás neberete za slovo…

Výzkum a vývoj neprobíhá tak, že si pár inženýrů v bílých pláštích řekne, že připraví nový model, pošle ho do výroby a mezitím je jakési vakuum. Automobilky mají svá výzkumná centra a laboratoře, která byste nerozeznali třeba od pracovišť farmaceutických firem nebo výrobců elektrotechniky.Tak tady máme například novou, globálně využívanou modulární platformu EMP2 – a jen u té bylo podáno 116 patentových přihlášek. Dalších více než 80 patentových přihlášek se týkalo plně hybridní benzínové technologie a technologie využívající stlačený vzduch „Hybrid Air.“ Tou chce koncern dosáhnout spotřeby 2 l/100 km.

Další oblasti, do kterých skupina zaměřuje své inovace jsou připojení multimediálních zařízení, připojení k internetu a dalších periferií. A také jde o záležitostí zlepšujících komfort a vnější i vnitřní design automobilů.A teď pojďme k celkovému počtu patentů. Které v loňském roce automobilka Citroën podala. Žebříček zveřejnil francouzský Národní institut průmyslového vlastnictví potvrdil, že firmou, která v roce 2012 podala ve Francii největší počet patentových přihlášek je skupina PSA Peugeot Citroën s počtem 1348 patentů.

Autoweb.cz

5.4.2013 4:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist