Veyron už jel 400 km/h

Při továrních testech v Německu se Veyron dostal na nový rekord, ale pravděpodobně půjde ještě dál.

Minulý týden proběhly na testovací dráze Volkswagenu v Ehra-Lessien další zkušební jízdy Veyronu, které potvrdily, že se brzy stane oficiálně nejrychlejším autem všech dob. 

Prototyp projel podle předpisů několikrát za sebou testovací dráhu oběma směry a pod oficiálním dohledem TÜV mu byla opakovaně naměřena rychlost přes 400 km/h. Přesná hodnota nebyla zveřejněna, ale podle různých zdrojů se má nejvyšší rychlost Veyronu pohybovat kolem 405 až 407 km/h.

Na stejném místě dosáhl v roce 1998 McLaren F1 svého rekordu 386 km/h, který vydržel až do současného roku, kdy ho koncem února překonal na okruhu Nardo v Itálii Koenigsegg CCR s rychlostí 388 km/h.

Zkušební trať VW v Ehra-Lessien, otevřená v roce 1968, má vedle řady různých okruhů a povrchů i dva rovnoběžné úseky, na koncích spojené obloukem. Délka rovinek je téměř deset kilometrů.

400 km/h už je však taková rychlost, že kdybyste jí teoreticky udrželi od začátku do konce, desetikilometrový úsek byste projeli za 90 sekund.

První sériové Veyrony se mají k zákazníkům po několikaletých odkladech dostat na podzim tohoto roku. Jejich cena se bude pohybovat kolem jednoho milionu eur.

redakce autoweb.cz

10.5.2005 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist