Ve Švýcarsku opět přitvrdí za překročení rychlosti

Pokud se od nového roku vydáte do Švýcarska, dejte si pozor na rychlost. Tamní policie totiž zavedla nové způsoby trestání přestupků.

​Země helvetského kříže je kromě lahodné čokolády a precizních hodinek známá ještě krásnými silnicemi. Na světě nenajdete mnoho míst, která by se švýcarským silnicím vyrovnala, když máte zrovna chuť se hezky projet. Tedy alespoň co se okolní scenérie a kvality asfaltu týče.Když dojde slovo na dopravní policii, rychle vás přejdou chutě na svižnější projížďku. Švýcarsko je totiž také známé jedním paradoxem – ačkoliv je dáváno za vzor svobodného státu s funkční ekonomikou, na silnicích převládá skoro až chorobná nenávist k automobilové dopravě. Věděli jste třeba, že mezi lety 1955 a  2007 byla na území Švýcarska zakázána většina forem motorsportu?

Běžnou praxí jsou nesmyslně nízké rychlostní limity a  policejní hlídka s radarem i na té nejzapadlejší silnici široko daleko. Když už vás chytí při činu, sáhnete si hluboko do kapsy, přičemž se výše pokuty navíc odvíjí také od vaší finanční situace a majetku. Pokud jste velmi bohatí, můžete dostat pokutu v řádech milionů. Milionů euro, aby nedošlo k nedorozumění.Od 1. ledna 2013 navíc k horentním pokutám přibudou ještě tresty vězení. Pokud na třicítce pojedete 70 km/h, na padesátce 100 km/h, na osmdesátce 120 km/h nebo na dálnici s limitem 120 km/h dvoustovkou, můžete se těšit na oranžové pyžamo. Bohužel nám není známo, jak dlouhý pobyt za mřížemi v jednotlivých případech hrozí, ale asi to tak bude lepší.

Můžeme snad jen dodat přání, aby se naše dopravní policie „neinspirovala na západě“, jak je u ní zvykem. Většinou nemá k tomu, inspirovat se na západě v těch nesprávných věcech, moc daleko.

29.11.2012 5:20| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist