Varsovia (2018) je luxusní polský hybrid, slibuje stovku za 5 sekund a dojezd 850 km

Polská společnost Varsovia Motor Company chce do dvou let rozjet malosériovou výrobu karbonové limuzíny, pokud se to povede, nevznikne jich více než 50 ročně.

Vypadá tak trochu jako moderní prototyp klasické americké limuzíny s tříprostorovou karoserií, jako něco pocházející od značky Lincoln či Cadillac, ve skutečnosti se však díváte na počítačovou vizualizaci automobilu připravovaného v režii polské firmy Varsovia Motor Company, která by chtěla konkurovat nejluxusnějším vozům na trhu.

Asi je na místě otázka, jestli má smysl věnovat pozornost neznámému projektu s diskutabilní životaschopností, připadá nám ale zajímavý a tak není důvod ignorovat ho. Čím chtějí naši severní sousedé zaujmout movitou klientelu?

Sami vidíte, že lehce konzervativním zevnějškem se zajímavými kosočtvercovými prolisy v přední části karoserie, především ale noblesním interiérem připomínajícím něco mezi business třídou, mobilní kanceláří a pojízdným obývákem. Stačí se podívat na uspořádání zadních sedadel a vybavení zahrnující dva 19palcové transparentní displeje výklopné ze stropu, klávesnice a samozřejmě nechybí příslib satelitního připojení na internet, vyhřívaná i chlazená masážní sedadla sestavená z devíti samostatných sekcí, přičemž křesla mají zvládat automatickou adaptaci na rozměry i hmotnost cestujících.

Z větší části kompozitní karoserie může být na přání majitele osazena pancéřováním s balistickou ochranou třídy B7 odolnou proti celoplášťovým střelám, základní varianta automobilu by však svou hmotností neměla nějak zásadně překročit dvě tuny.

Že je to hodně? S akumulátory schopnými dojezdu v čistě elektrickém režimu 350 km to zase není tolik překvapivé, bude jich muset být hodně, navíc Varsovia bude mít na palubě spalovací motor v roli generátoru elektrické energie a nádrž schopnou prodloužit akční rádius na celkových 850 kilometrů a zapomínat bychom neměli ani na spoustu luxusní výbavy.

Podrobnosti o motorech VMC nezveřejnila, tvrdí ale, že auto zvládne akceleraci z 0 na 100 km/h za 5 sekund, pojede 200 km/h a malosériová produkce čítající 50 aut ročně se má rozjet někdy ke konci roku 2018.

5.9.2016 1:55| autor: Miro Mihálik

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist