Václav Pech se připravuje na start v Příbrami

Titul již má zajištěn i před soutěží.

Na svůj poslední start v mistrovské soutěži letošní sezóny se chystá posádka Václav Pech jun. – Petr Uhel. Plzeňané přijedou do dějiště tohoto posledního klání o mistrovské body již s letošním titulem v kapse. To ale neznamená, že jedou do Příbrami odpočívat.„Povedlo se nám získat letošní domácí titul v předstihu již na předposlední soutěži a tak jedeme do Příbrami již naprosto uvolněni bez zátěže povinnosti získat body do tabulky. V žádném případě ale soutěž nechceme vypustit. Náš cíl je jednoznačný – chceme i tuto soutěž vyhrát,“ říká Václav Pech jun., který se značným náskokem vede tabulku domácího šampionátu a podařilo se mu tak již před koncem sezóny obhájit loňský titul Mistra ČR v rely.„V Příbrami bude naše cesta za absolutním vítězstvím ale o hodně těžší. Pojedou zde totiž také jezdci s WRC technikou a například Karel Trněný přijede s poslední tovární evolucí Škody Fabia WRC. Tyto závodní speciály mají podstatně lepší jízdní vlastnosti než auta z kategorie produkčních vozů, se kterými startujeme v letošní sezóně my.I proto bych si přál, aby zapršelo. Na mokré trati se totiž výkonnostní rozdíly částečně stírají a záleží více na zkušenostech a schopnostech každého jezdce. Mě osobně navíc kluzký povrch vyhovuje a jsem na něj zvyklý již z dob svých začátků v rallyekrosu,“ říká před soutěží Václav Pech jun.

Toho i s jeho spolujezdcem čekají seznamovací jízdy s tratí, které začaly již ve středu. Na programu bude celkem 21 rychlostních zkoušek o celkové délce 212 měřených kilometrů.„Osobně se těším na rychlostní zkoušku Vystrkov – Bohostice, která využívá pasáží v lesích kolem přehrady Orlík. Zde se jede po velmi úzkých lesních cestičkách, kde to klouže za každého počasí, protože hluboký les zde stále udržuje vlhko. Skoro bych si tipnul, že se zde bude rozhodovat o vítězi celé soutěže.Pro diváky je tato zkouška hůře přístupná, ale ti si to určitě vynahradí na mnoha pěkných a atraktivních místech na ostatních úsecích příbramské soutěže. Určitě bych chtěl pozvat všechny naše příznivce a fanoušky na tuto skoro domácí soutěž, vždyť z Plzně do Příbrami je to jen 60 km,“ říká Václav Pech jun. Ten také velmi kladně hodnotí organizaci celé soutěže. „Kromě slavnostního startu, který se odehraje na náměstí v Příbrami již během pátečního podvečera, se vše pak točí kolem letiště Dlouhé Lhotě, kde je jak servisní zóna, tak start i cíl soutěže. Například mechanici teamů mají oproti řadě jiných soutěží tak jedinečnou možnost přivítat své posádky na cílové rampě a případně tam s nimi slavit jejich úspěch,“ dodává Václav Pech jun.

Zdenda Balcar

5.10.2006 11:05

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist