V roce 2012 zemřelo na silnicích asi sedm set lidí. Skvělé!

Tak aby bylo jasno, neradujeme se z toho, že na silnicích při dopravních nehodách zemřelo hodně lidí, naše radost pramení z toho, že jde o „tak nízké“ číslo.

V roce 2012 totiž zemřelo nejméně lidí na našich silnicích v moderních dějinách země. Pokud máme 681 obětí v roce 2012, tak jde o nejnižší údaj od roku 1961. Je otázkou, zda je za tím represivní nálada vyvolaná spuštěním bodového systému, nasazení nových policejních passatů do akce anebo třeba individuálním zájmem řidičů o zlepšování se za volantem, třeba v rámci okruhových dnů a nebo škol bezpečné jízdy. Každopádně čísla klesla a  je to skvělé.

K otázce statistiky se vyjádřil v  médiích i šéf dopravní policie Leoš Tržil a co je důležité z jeho vyjádření? To, že velký podíl mezi obětmi mají chodci, kteří nehody způsobují sami tím, že přecházejí na nevhodných místech a podceňují rizika pohybu v dopravním provozu.

Závěrem ještě pro porovnání nejhorší výsledek co do počtu obětí, který také ozřejmí, proč je loňská bilance, navzdory tomu, že se bavíme o úmrtních lidí a ne volebních preferencí, tak dobrá. Srovnejte výsledek z roku 2012 s počtem mrtvých z roku 1969, tehdy zemřelo na silnicích 1758 lidí.

Autoweb.cz

16.1.2013 9:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist