V Nizozemí někdo krade světla z Porsche ve velkém

V posledním týdnu přišlo v Amsterdamu o svá přední světla kolem dvaceti vozů Porsche. Nekradou je ale šmelináři s náhradími díly…

Nepříjemná událost postihla majitele modelů CayennePanamera. Asi očekáváte nějaké pubertální holomky, kteří si chtějí jen přivydělat a  autorádia je už dostatečně nenaplňují. Takové přední světlo se u  prodejce Porsche může vyšplhat k desítkám tisíc korun. Neděláme si iluze, že by majitelé Porsche potřebovali opravu ťukanců při parkování řešit díly z černého trhu. Odtud totiž vítr nevane.

Amsterdam je městem mnoha možností a kromě volné lásky s prostitutkami si můžete legálně dopřát i nějaký ten povzbuzovač mysli. Už tušíte? Spousta těchto látek je rostlinného původu. A co taková rostlina kromě vody a hnojiva potřebuje? Správně, světlo! Spoustu světla. Podle holandského plátku De Telegraaf jde podle všeho právě o pěstitele marihuany.Všechno to dává docela dobrý smysl. Xenonové světlo má totiž ideální světelné vlastnosti a teplotu, která rostlinkám marihuany vyhovuje. Navíc mají ještě jednu výhodu. Ekonomickou. Vlastnosti xenonových světel jsou podtrženy nízkou spotřebou energie. Stává se často, že se pěstitelé státním orgánům prozradí nikoliv svojí neopatrností nebo nešikovností, ale nadměrnou spotřebou elektrické energie. Nechceme tímto nikoho nabádat, neberte to tedy jako návod. Je to prostý fakt. Vždy, když se starostovi malé vísky najednou nezdá účet za elektřinu, lze očekávat, že někdo ve starém prasečáku provozuje něco, co by neměl.

Takže pokud se chystáte do Amsterdamu Panamerou nebo Cayennem, určitě parkujte někde mezi čtyřmi zdmi a střechou. Jak je možno vidět ze záznamu, ani všudypřítomný „Velký bratr“ není všemocný.

5.11.2012 12:30| autor: Hugo Kottás

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist