V Kvasinách chtějí přijmout ještě 600 lidí

Škoda Auto bude počet zaměstnanců postupně zvyšovat v souvislosti s náběhem výroby Roomsteru.

Společnost Škoda Auto chce v závodě v Kvasinách na Rychnovsku pro výrobu modelu Roomster ještě přijmout až 600 nových zaměstnanců. Postupný nábor bude záviset na tom, jak se bude firmě dařit výrobu a prodej Roomsteru zvyšovat. Dosud továrna nabrala asi 1100 lidí a nyní zaměstnává 2700 osob. Je tak největším zaměstnavatelem v regionu. Řekl to ředitel závodu Jan Tauchman.

V současné době závod vyrábí ve dvousměnném provozu asi 120 Roomsterů denně. „V závěru roku by měla najet třetí směna, což bude do konce prosince znamenat přijetí 300 až 400 zaměstnanců. Denně by se mělo na konci roku vyrábět asi 230 Roomsterů ,“ řekl Tauchman. Během prvního pololetí příštího roku se chce továrna dostat s dalšími 150 až 200 novými zaměstnanci na plnou kapacitu linky pro Roomster v počtu 350 kusů denně. Letošní plánovanou produkci asi 24.000 Romsterů by chtěla továrna v příštím roce zvýšit na úroveň kolem 40.000 aut. Sériová výroba Roomsteru v Kvasinách běží od března. Vedle něj továrna od října 2001 vyrábí limuzínu Superb, které dnes vyrobila stotisící kus. Superbů závod v jedné směně vyrábí denně přes 80 a s tímto stavem počítá i do budoucna. Celková kapacita továrny je 500 aut denně.

Problémů s náborem nových lidí se Tauchman neobává. „Dobrou spolupráci máme s úřady práce a školami. Škoda Auto je pro absolventy atraktivní zaměstnavatel,“ řekl. Přes personální agentury v závodě pracuje také kolem dvou stovek Poláků. Několik desítek Poláků již přešlo i mezi kmenové zaměstnance. I díky náboru ve Škodě Auto je míra nezaměstnanosti na Rychnovsku na podprůměrných 5,2 procenta a je nejnižší v hradeckém kraji. Bez práce je v regionu asi 2150 lidí.

Od roku 2000 Škoda Auto do rozšíření kvasinského závodu investovala přes devět miliard korun. Na investici do rozšíření výroby Roomsteru firma čerpá od státu investiční pobídku ve výši 427 milionů korun ve formě úlevy z daní. Stát podporuje rozvoj průmyslové zóny Kvasiny – Solnice dotací asi 1,5 miliardy korun. Peníze půjdou zejména do modernizací silnic, středního školství, zdravotnictví a infrastruktury v regionu.

autoweb.cz, ČTK

21.8.2006 6:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist