V České republice možná vyroste nový závodní okruh

Závodních okruhů je u nás jako šafránu, možná ale již brzy vznikne další místo, kde si bezpečně rychle zajezdit.

Řidičští nadšenci si mohou oprávněně postesknout, že v našich podmínkách není mnoho míst, kde si pořádně zajezdit. Závodních okruhů je u nás poskrovnu a otevřených dnů pro veřejnost ještě méně, to se však možná změní.

Šéf občanského sdružení Prosport-CZ a pořadatel motocyklového závodu Havířovský zlatý kahanec, Petr Hrabčák, má v plánu vybudovat u Orlové v Moravskoslezském kraji nový závodní okruh.

Autodrom by měl mít plnohodnotné rozměry, nepůjde tedy o žádný motokárový okruh typu Sosnová, Vysoké Mýto nebo Písek. Na délku by měl měřit 3,5 km, na šířku pak standardních 12 metrů.

„Nebude to dráha pro mistrovství světa motocyklů, ale aspoň bude kde jezdit,“ vyjádřil se Hrabčák. „Zlatý kahanec se jezdí jednou ročně na Těrlickém okruhu, který je přírodní. Jenže je mnoho závodníků a dalších jezdců, kteří by rádi jezdili na uzavřeném okruhu.“

„Když jsme se byli podívat na okruzích jinde, všude bylo plno a nebyla možnost získat hodiny na ježdění. A vzhledem k tomu, že ani v sousedním Polsku nic podobného nechystají, věřím, že náš projekt má velkou šanci na úspěch. Čím dříve okruh postavíme, tím lépe,“ dodává Hrabčák.

Stavba nyní závisí na získání pozemků a financování. Podle odhadů by náklady na stavbu měly dosáhnout asi 250 milionů korun, které by z části měla pokrýt dotace z evropských fondů určených na likvidaci škod způsobených důlní činností.

„Stejně, jako to udělali v Mostě,“ přirovnává Hrabčák mostecký automotodrom. Nový závodní okruh by se mohl začít stavět nejdříve na jaře roku 2019 nebo v roce 2020.

20.10.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist