V Čechách je v průměru ukradeno 25 vozidel denně. Jak ochránit své vozidlo?

V roce 2014 bylo v České republice odcizeno 9 461 motorových vozidel, což je v průměru 25 – 26 vozidel denně. Mezi nejrizikovější oblasti patří hlavní město Praha, Ústecký kraj, Liberecký a Středočeský kraj.

Ke krádežím motorových vozidel dochází zejména v těchto vysoce exponovaných oblastech: městské aglomerace-sídliště, parkoviště u supermarketů, hotelových zařízení a v rekreačních oblastech. V roce 2014 byla nejčastěji odcizena vozidla továrních značek Škoda, Volkswagen a Ford. Co se týče luxusních značek, tak nejkradenější jsou BMW, Audi a Mercedes. Objasněnost těchto krádeží se pohybuje na úrovni 18 %.

Kradou se vozidla jednak starší, která jsou rozebíraná na náhradní díly, ale též nová vozidla a vozidla luxusních značek, která jsou následně, za použití padělaných dokladů a změnou identifikačních znaků, zaregistrované v ČR, nebo jsou co nejrychleji vyvezeny do jiných zemí.

  • obrázek1
  • obrázek2
  • obrázek3

Zobrazit všechny fotografie

Vzhledem k tomu, že moderní auta jsou čím dál víc vybavená elektronikou, na krádeže se zaměřují organizované skupiny, které využívají nejmodernější techniku. Už dávno neplatí obraz zloděje, známý z filmů, který vnikne do vozidla, vytrhne kabely a nastartuje. Moderní zloději už využívají výpočetní techniku a různé čtecí a diagnostické přístroje, které jsou bohužel volně ke koupi na internetu, a není problém si je zajistit. Mezi lehce dostupné zařízení patří například zařízení na programování klíčů a dálkových ovládačů, čtečka kódů, za pomoci které je možné na dálku načíst kód centrálního zamykání, nebo rušička GSM a GPS signálu. A kdybyste nevěděli jak na to, tak si můžete z internetu stáhnout i návod jak je použít.

Sofistikovaní zloději už nechodí náhodně od auta k autu, ale často je to již krádež na objednávku, kdy si dopředu vyhlídnou značku a typ vozidla, o který má někdo zájem a doslova si auto už dopředu „připraví“ a počkají jen na vhodný okamžik. Při takovýchto krádežích jde doslova o vteřiny a říká se, že zloději dokážou auto vybavené i tou nejmodernější zabezpečovací technikou, odcizit v průběhu 90 vteřin.

Jak se teda člověk může vůči takovým zlodějům bránit, když naprostá většina zabezpečovacích systémů je napojená na centrální zamykání? Ideální je zabezpečovací zařízeni, které nevysílá a ani nepřijímá žádný elektronický signál, který by bylo možné načíst a následně ho deaktivovat. Takovým řešením je elektro-mechanické zabezpečovací zařízení VAM R1, které blokuje všechny důležité části vozidla jako je převodovka, spínací skřínka, řazení, přívod paliva, snímač otáček a motor. Po aktivaci systému nepomůže ani výměna centrální jednotky, spínací skřínky a dokonce auto nejde nastartovat ani za použití originálního klíče.

Dokonalé zabezpečení vozidla systémem VAM R1 spočívá:
• v originalitě a jedinečnosti montáže systému individuální pro každé vozidlo,
• v jedinečnosti patentovaného systému šesti kanálového elektro-mechanického zabezpečení,
• v nejvyšší kvalitě a odolnosti použitých materiálů,
• v nulové poruchovosti systému,
• v nulovém odběru proudu (funkčnost i po měsíčním parkování, např. na letišti).

Zabezpečovací systém VAM R1 ochrání dostatečně Vaše vozidlo i v případech těch nejrafinovanějších praktik a metod krádeže. Během šestnácti leté praxe, bylo namontováno přes 6 000 kusů zabezpečovacích zařízení VAM do různých osobních automobilů, nákladních automobilů i stavebních a zemědělských strojů. Bylo zaznamenáno přes 400 pokusů o krádež, přičemž se dosud nepodařilo zabezpečovací systém VAM překonat, a tak odcizit vozidlo nebo stroj. Podrobnější informace najdete na stránce www.vamsystem.cz

15.6.2015 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist