Uwe Gemballa nalezen mrtev

Policie v Jihoafrické republice našla tělo německého podnikatele Uwe Gembally. Byl zavražděn, jedním z podezřelých je i Čech Radovan Krejčíř.

Zakladatel společnosti Gemballa, známého úpravce vozů Porsche, byl nalezen mrtvý v Jihoafrické republice. Podnikatel Uwe Gemballa se na jih černého kontinentu vydal letos v únoru shánět peníze pro svou zadluženou firmu, krátce po přistání však zmizel. Policie ho hledala téměř osm měsíců.

Jihoafrické úřady neví o vraždě nic konkrétního. Gemballa byl údajně popraven střelou do hlavy s rukama svázanýma za zády. Krátce po svém zmizení přitom volal manželce a žádal ji o milion dolarů (19 mil. Kč). Peníze nedorazily a o Gemballovi už nikdo neslyšel.Přesný účel jeho cesty do Jihoafrické republiky také neznáme. Mluvilo se o neurčitém shánění investorů pro zadluženou společnost, jenže policie má i jiné informace. John Meyer, bývalý obchodní partner Radovana Krejčíře, pod přísahou vypověděl, že Gemballa přijel do jižní Afriky právě za uprchlým českým podnikatelem.Gemballa měl Krejčířovi dlužit značný finanční obnos. Mluví se o tom, že německý podnikatel pomáhal svému českému protějšku pašovat do JAR peníze v autech. Jedno z upravených Porsche Cayenne však dorazilo bez peněz. Meyer vypověděl, že Krejčíř do telefonu vyhrožoval Gemballovi smrtí, pokud dlužnou částku nezaplatí. Jihoafrické úřady zatím nevznesly žádné obvinění a případ vyšetřují.

Společnost Gemballa po zmizení svého šéfa zkrachovala. Její pozůstatky koupil Andreas Schwarz a s dvaadvaceti zaměstnanci opět pomalu rozjíždí výrobu, ale čeká ho dlouhá cesta. Pokud se historie vůbec bude opakovat, na kreace jako Gemballa Mirage si pěkných pár let počkáme, ať už je to pro vás dobrá nebo špatná zpráva.

autoweb.cz

4.10.2010 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist