Univerzální startovací zdroje

Když je baterie vybitá a potřebujeme auto rychle nastartovat, přijdou vhod startovací zdroje. Především v zimním období častá situace před obytnými domy nebo na parkovištích u lyžařských, případně nákupních středisek. Spolehnout se na projíždějící se řidiče se nedá vždy, a tak jedinou jistotou je vozit s sebou záložní startovací zdroj.
1100x618-batterystart-01-1100x618.jpg Zdroj: ElPromo/Osram

Vybírat můžeme z několika kompaktních modelů rozdělených podle objemu motoru až po velký stacionární startovací zdroj učený pro dílny nebo havarijní vozidla. A aby kompaktní a lehce přenosný startovací zdroj nezahálel, je možné jej využít jako výkonnou svítilnu nebo jako běžnou powerbanku s USB-C konektory pro nabíjení tabletů, foťáků a mobilních telefonů. Na rozdíl od powerbanky ale s tímto zdrojem nastartujete i auto s až 8litrovým benzínem nebo 4litrovým nafťákem!

I ten nejmenší model OSRAM BATTERYstart 200 je schopen nastartovat motor s objemem až 3 litry. Disponuje kapacitou baterie 6000 mAh, nabízí startovací proud 150 A a k jeho úplnému nabití stačí pouhé 2 hodiny. Velikostí odpovídá běžnému 7palcovému mobilnímu telefonu. Model 300 má téměř stejnou délku a šířku jako menší startér (168 × 88 mm), liší se pouze tloušťkou, která dosahuje 33 mm. Má však více než dvojnásobnou kapacitu (13 000 mAh), což umožňuje nastartovat benzínový motor do 6 litrů nebo naftový motor do 3 litrů. Jeho nabíjení trvá 3 hodiny. Model 400 je díky kapacitě 16 800 mAh výkonný startovací zdroj umožňující nastartovat benzínový motor do 8 litrů nebo vznětový motor s polovičním objemem (startovací/špičkový proud – 400 A/800 A). Dodává se oproti předchozím modelům navíc s 12V napájecí autozásuvkou pro připojení např. ventilátoru nebo chladícího boxu. Jeho nabíjení trvá 4 hodiny. Všechny výše uvedené modely jsou vybaveny ochranou proti přepólování, zkratu, přehřátí a USB zásuvkami s možností rychlého nabíjení.

Profesionální model Pro 700 je díky vestavěné lithium-fosfátové baterii (LiFePO4) s kapacitou 78,6 Wh vhodný pro startování až 8l benzínových a 6l naftových motorů. Vzhledem k povaze a rozměrům tohoto startéru však neplní funkci powerbanky ani svítilny. Oceníte ale možnost dobít jej právě spuštěným vozidlem. Stačí, když necháte zařízení připojené k baterii pouze 60 sekund, aby se startér dobil do původního stavu. Samozřejmostí je ochrana proti přepólování a zkratu. Dodáván je s dokovací stanicí pro snadné nabíjení a okamžité použití. Více informací naleznete zde: http://bit.ly/2XDiNpa

25.1.2021 6:02| autor: Komerční prezentace
Více o tématu: autonaftový motor

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist