Ukradla ruská mafie šéfovi Mercedesu auto?

Předsedovi představenstva DaimlerChrysler někdo ukradl obrněné S600 v ceně 1 milionu dolarů.

K ošemetné události mělo dojít před třemi týdny přímo ve Stuttgartu. Jürgen Schremp, předseda představenstva DaimlerChrysler a jeden z nejsledovanějších mužů německé i světové ekonomiky, zaparkoval na neuvedeném místě ve Stuttgartu, a když se po dvaceti minutách vrátil na místo, jeho auto bylo pryč.

Přitom nejde jen o ledasjakou řadovou šestistovku, nýbrž o speciální verzi s neprůstřelnými skly a pancéřováním, jejíž celková hmotnost byla tři a půl tuny a hodnota kolem jednoho milionu dolarů.

Všem je jasné, že si pro ní nejspíše dojela odtahovka, nebo přímo krytý návěs. Vzhledem k okolnostem celého případu se v Německu všichni shodují, že krádež má pravděpodobně na svědomí ruská mafie a že Schrempova S600 už dávno slouží kdesi na východě. Přes skutečnost, že auto bylo vybavené satelitním vyhledáváním, se dodnes nepodařilo upřesnit jeho polohu.

Mercedes-Benz třídy S velká fotogalerie

Mercedes-Benz třídy S fotogalerie

Méně jasné je už to, proč by musel Schremp jezdit zrovna v automobilovém polotanku. Je pravda, že v posledních letech na něj mohou být naštvaní na mnoha frontách, zvlášť za diskutabilní úspěch sloučení firmy s Chryslerem, ale za to se v manažérských kruzích nestřílí, alespoň ne na západě.

redakce autoweb.cz

23.11.2004 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist