Udělejte si radost krásnými a bezpečnými koly

Komerční sdělení

S přicházejícím jarem se v konfigurátoru kol na www.alcar.cz objevily nové designy litých kol značek AEZ, DOTZ a DEZENT. V konfigurátoru kol motoristé naleznou všechny schválené designy kol pro své vozidlo, které si mohou pořídit u více než 2 000 prodejců v celé České republice.

Pro ty, kteří nad výběrem designu váhají je tu malé doporučení v podobě aktuální jarní akce pojmenované „Bezpečná kola pro radost“, ve které si motoristé mohou pořídit 6 designů litých kol za zvýhodněnou cenu. 

Kola AEZ Reef, DOTZ Rapier shine, DOTZ Hanzo, DEZENT TC, DEZENT V dark a ENZO B představují průřez pestrou nabídkou designů. Motoristé si tak v akci mohou vybrat z kol s titanovým leskem, stříbrným lakem nebo kola s černo-leštěnou barevnou kombinací. V nabídce naleznou jednoduchý pětipaprskový i vícepaprskový design, dvojité, ostře lomené nebo asymetrické paprsky.

Jak na zápis nového rozměru kol a pneumatik do technického průkazu vozidla?

Důležitou věcí při koupi kol je také jejich náležité schválení pro provoz na veřejných komunikacích v ČR. Litá i ocelová kola na trhu s náhradními díly, která mají na čelní straně odlitou značku KBA nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX, jsou homologovaná pro konkrétní modely a motorizace vozidel.


K takovýmto kolům prodejce může vystavit Typový list, na jehož základě si motorista nechá zapsat nový rozměr kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla. To dává motoristovi jistotu, že na vozidle použil schválený a bezpečný výrobek a nebude mít problém na STK ani s pojišťovnou v případě uplatnění škodní události.

Všechna litá kola značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO jsou homologovaná a označená značkou KBA nebo E v kroužku a je si tedy možné nechat si zapsat nový schválený rozměr kol na základě vystaveného Typového listu do technického průkazu vozidla.

Oproti tomu litá kola, která mají pouze Atest 8SD se smí použít na vozidle jen v případě, že se jejich rozměr shoduje s originálním rozměrem kol uvedeným v technickém průkazu vozidla. Kromě toho ještě musí splňovat další podmínky použití (např. správnou nosnost kola a správnost zástavby do vozidla). 

Atest 8SD tedy nelze použít pro zápis nového rozměru kol a pneumatik do technického průkazu vozidla.

www.bezpecnakola.cz


25.3.2014 1:24| autor: Autoweb.cz
Více o tématu: Českodesign

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist