Udělal si řidičák, za hodinu o něj zase přišel! Co provedl tak hrozného?

Jak dlouho máte řidičský průkaz? A pamatujete si ještě tu euforii poté, co vám ho úřady vydaly? Jeden mladý řidič z Německa to s tou euforií přehnal a o papíry hned zase přišel.
mlady-ridic-2-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Foto: Pexels

Získání řidičského průkazu je pro většinu fandů aut milník, na který se nezapomíná. Je jasné, že když už to dopadne dobře a řidičák máme v kapse, chceme se pochlubit všem známým a kamarádům. Pro některé je ta malá kartička dokonce důležitější než nějaké diplomy ze školy. My tomu rozumíme, vždyť auto nám dává tolik radosti, a navíc pocit volnosti, ale vše by mělo mít jisté hranice.

Své by vám o tom mohl vyprávět mladý teď už neřidič z Německa. Ten si před pár dny od úřadů vyzvedl svůj ještě teplý řidičský průkaz a udělal to, co asi my všichni. Sedl do auta a vzal své kamarády na projížďku. Jenomže se nechal unést jak nadšením svým, tak asi i povzbuzováním kamarádů, a plynový pedál přišlápl o něco víc, než bylo zdrávo.

Možná i proto si nevšiml, že jede ve městě a že u krajnice stojí policisté s radarem. Ti ho samozřejmě změřili a na místě zastavili. A výsledek té jízdy? Okamžitá ztráta řidičáku, který tak v ruce měl asi 49 minut. Ovšem má šanci ho za 4 týdny dostat zpět.

Jen musí zaplatit pokutu ve výši 200 eur, počítat s tím, že na bodové konto dostane 2 trestné body, a hlavně musí absolvovat drahý kurz bezpečné jízdy, kde by si měl oživit správnou aplikaci pravidel silničního provozu. A ještě jedna věc ho čeká a nemine. V Německu mají řidičák na zkoušku na 2 roky. Vzhledem k tomuto přestupku ovšem dotyčnému bude zkušební doba prodloužena na roky čtyři.

28.11.2018 8:00| autor: Tomáš Malík

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist