Událost týdne: Den otevřené dráhy a svátek zemřelých

Co důležitého se tento týden událo? Kromě jiného se Masarykův okruh otevřel veřejnosti. A veřejnost se také (opět) rozjela uctít své pozůstalé.

Není týdne, aby nebyl bohatý na události, které stojí za to nejen zpracovat a publikovat, ale také se k nim s odstupem času vrátit. A teď nemám na mysli to, co by napadlo každého, kdo se zajímal v posledních několika dnech o veřejné dění, tedy volby a jejich důsledky v podobě nepovedeného puče v ČSSD.

Ne, nám nejde o svět politiky, ale aut. Mohli bychom tedy mluvit o tom, že se na českém trhu rozběhl prodej nového elektromobilu BMW a že kvóty, byť není veřejně známé jak vysoké, jsou i přes nemalou cenu vozu už splněné. A nebo bychom mohli zmínit informaci o dosavadních tržbách mladoboleslavské automobilky – Škoda za devět měsíců roku 2013 zatím vydělala téměř 200 miliard.

Konec minulého týdne, tedy přesněji řečeno minulý víkend, probíhal na závodním okruhu v Brně Den otevřené dráhy, na trať mohli vyrazit všichni fanoušci a příznivci automobilových radovánek v bezpečném prostředí. A také se konal vytrvalostní závod pro amatéry i jezdce s profesionálními ambicemi, Le Brno.

Náš právní expert se dostal k zajímavému materiálu, k dokumentu s metodikou připravenou Ministerstvem dopravy pro obecní úřady – pro řešení situace s tzv. osobou blízkou. Na konci zamyšlení pak lze čekat možná jen to, že není důležité „co a jak,“ ale hlavně že „někdo zaplatí.“

Důležitou událostí je určitě SEMA, tedy tuningová show v Las Vegas.

Závěr týdne? Takzvané Dušičky, tedy Památka zesnulých… Což je každoročně hned vedle Velikonoc asi nejexponovanější co do provozu na silnicích. Vyjíždějí totiž i řidiči, kteří normálně nechávají své plechové oře odpočívat v klidu garáží a ať chceme nebo ne, jejich nezkušenost, kombinovaná s rozjitřenou myslí po návštěvě místa posledního odpočinku blízkých, je mnohdy základem kolizí.

2.11.2013 8:45| autor: Filip Rakovan

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist