Uctění památky Colina McRae: 50 km dlouhá kolona vozů Subaru

Majitelé a příznivci vozů Subaru se sjeli na počest tragicky zesnulého závodníka.

Sraz majitelů vozů Subaru na počest tragicky zesnulého legendárního pilota rally Colina McRae překonal všechna očekávání. Setkání bylo spoluorganizováno firmou Prodrive a několika spolky sdružující majitele vozů Subaru. Sraz všech účastníků byl v sobotu 30. srpna před domovem Colina McRae a poté se kolona vydala na skoro 500 km dlouhou cestu do sídla společnosti Prodrive.

Původně se akce mělo zúčastnit okolo 700 aut, ale na místo srazu jich přijelo přes 1100 a cestou se přidávaly další. Vozy Subaru tak vytvořily neuvěřitelnou 50 km dlouhou kolonu, kterou cestou zdravily stovky fanoušků s obřími transparenty. Kolona byla vedena originální Imprezou, se kterou sám Colin závodil.

Na testovací trati společnosti Prodrive pak účastníci vytvořili dva oficiální Guinessovi rekordy. Prvním byl 800 m dlouhý nápis „COLIN MCRAE“ a Skotská vlajka, jež vznikly zaparkováním 1086 vozů Subaru, druhým pak nejdelší kolona automobilů stejné značky.

Účelem akce bylo nejen vzpomenout na Colina McRae, ale také nashromáždit prostředky pro nadaci pojmenovanou po skotském mistrovi světa z roku 1995. Pořadatelé odhadují, že se podařilo vybrat přes 40 000 liber (1 300 000 korun).

autoweb.cz podle Prodrive

3.9.2008 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist