Vyšší limity v povinném ručení nabídnou i zajímavá připojištění

Nový občanský zákoník významně rozšířil a zvýšil odškodnění při újmách na zdraví, které se projevuje i v povinném ručení. “Zejména často jezdící motorista by měl vždy zvolit vyšší limity plnění. Připlatit si pár stokorun ročně se určitě vyplatí,” zdůrazňuje ředitel Úseku pojištění motorových vozidel v Kooperativě Aleš Zethner.
thumbnail_shutterstock_627915764-1100x618.jpgCelá galerie 2 Zdroj: Shutterstock

V poslední době škody z povinného ručení stále rostou, jedná se zejména o škody na zdraví. Uvědomují si řidiči, že nejnižší limity nemusí stačit?

Zatím stále ne. V povinném ručení proto klientům doporučujeme zvolit vyšší limity, alespoň 100 milionů na majetkové škody a 100 milionů na škody na zdraví. Dvojnásob to platí pro ty, kteří tráví za volantem více času, najezdí hodně kilometrů nebo často vyrážejí do zahraničí. Například u trvalých následků na zdraví může pojišťovna odškodnění vyplácet i několik desítek let. Proto nabízíme i produkt, v jehož rámci zaplatíme za svého klienta až 200/200 milionů korun.

Doporučte tedy klientům, na co by se při výběru pojištění měli zaměřit.

Ideální je, když si klient nastaví pojištění přesně podle svých potřeb. Povinné ručení totiž již několik let pojišťovny doplňují o nové produkty, ze kterých je možné uhradit i škody vzniklé na voze klienta – největší zájem je o připojištění skel a poškození vozu zvířetem. Například motorista jezdící většinou na venkově, případně i v blízkosti lesa, se bude určitě lépe cítit s připojištěním poškození vozidla zvířetem. To zahrnuje riziko střetu se zvířetem i poškození zaparkovaného vozu, například elektroinstalace. Motoristovi jezdícímu hlavně po Praze zase spíše hrozí vykradení vozu, proto si ke svému povinnému ručení může sjednat i pojištění zavazadel. Důležitý je také servis, který pojišťovna v případě nehody zajistí.

Povinné ručení nabízí i nějaký servis pro majitele vozu?

Ano, v novém produktu, který právě uvádíme na trh, klienti u vyšších limitů získávají i další benefity, např. úrazové pojištění řidiče nebo komfort tzv. přímé likvidace pro situace, kdy jste poškozeným při dopravní nehodě způsobené jiným vozidlem. Škodu nemusíte složitě řešit s pojišťovnou viníka, obrátíte se na svoji pojišťovnu a ta s vámi vše vyřeší. Při sjednání povinného ručení s limity 100/100 milionů Kč a vyššími, například v ceně získáte zmíněnou přímou likvidaci, připojištění škody, kterou si způsobíte na neoznačeném výmolu v silnici nebo úrazové pojištění řidiče. Klient by se měl zamyslet i nad rozsahem asistenčních služeb – zaplatí odtah vozidla při poruše, doveze palivo, když dojde? To jsou praktické věci, které mohou pomoci.

Pojištění poškození vozidla vjetím do výmolu není úplně obvyklé, jak si ho máme představit?

Je to novinka, kterou jsme se rozhodli nabídnout řidičům, kteří si vozidlo poškodí vjetím do neoznačeném výmolu na vozovce. Většinou si tak motorista poškodí pneumatiku a disk, tomu také odpovídá limit 10 000 Kč, který jsme u tohoto pojištění stanovili na pojistnou událost. Na druhou stranu, budeme po klientovi vyžadovat podrobnou fotodokumentaci výmolu a poškození vozu s celkovou dispozicí místa, kde k poškození došlo.

Co mám dělat v případě nehody, kam nám volat?

Pamatujte, že každá dobrá pojišťovna vám v případě nehody zajistí vlastní asistenční službu, která se o vás a poškozené vozidlo postará. Je ideální si její číslo hned uložit do mobilu, případně si stáhnout

aplikaci pojišťovny do chytrého telefonu. Využít můžete i linku 1224, která vás na smluvní asistenci přepojí.

4.11.2019 12:01| autor: Autoweb.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist