Týden na Autotube: Olej na trati

Dvojici zajímavých videí z olejem potřísněné Nordschleife zdatně sekundovali neschopní nakladači, opravdu velká garáž a driftující Fiat 500 s motorem uprostřed.

Dvě z nejsledovanějších videí tohoto týdne byla zároveň velmi poučná. Víte čím se liší jízda po silnici od jízdy na závodní trati? V kontrolovaném prostředí okruhu mají všichni jediný společný cíl: jet co nejrychleji. Snaží se ho dosáhnout bez ohledu na možná rizika. I banální anomálie, jakou je olej rozlitý po trati, tak může mít nedozírné následky. Přesvědčila se o tom už řada řidičů na Nordschleife, kde o nějakou tu trochu oleje není nikdy nouze. Pokud vás nepřesvědčilo první video, přiložené v boxu vlevo, máme v záloze ještě jeden klip s olejem v Zeleném pekle. Už víte, proč si máte na silnici nechávat rezervu?

Zničit auto lze nicméně i levněji než při pálení litrů benzínu na Nordschleife. Stačí vyjet před garáž. Několik vykuků s BMW dokonce vymyslelo efektivní způsob, jak jednou ranou a půlminutu po nastartování zničit nejen auto samotné, ale i nákladní vůz připravený k jeho transportu na okruh. Jiná partička sice poškodila pouze vlastní stroj, zato však stroj nedozírné ceny. Podívejte se jak nemáte nakládat Porsche Carrera GT.Vaši pozornost si tento týden zaslouží také několik videopremiér. Světu se představil nový Mercedes-Benz SLS AMG s karoserií Roadster. Méně mainstreamový, ale jsitě ne pomalý je nový elektromobil Protoscar Lampo3, který má 570 koňských sil a čtyři sedadla. Auto váží 1700 kilogramů, ale pokud vyjdou plány na sériovou výrobu, Švýcaři slibují stlačit hmotnost na 1500 kilogramů.

Motore Centrale R230 sice není nové auto, ale v akci se tento týden předvedlo poprvé. Fiat 500 s motorem uprostřed, pohonem zadních kol a 230 koni umí jezdit bokem. Chcete ho? Volejte úpravci Aznom, případně do malé tunerské dílny Lucarelli-Monza. Do kategorie ne zcela nových projektů spadá i Yamaha Tesseract. Představila se už před víc než třemi roky v Tokiu, ale tehdy byla pouhým konceptem. Nákres z patentového úřadu naznačuje, že Yamaha vyvíjí produkční stroj.Konečně jsme viděli několik nedůležitých, přesto zajímavých videí se vším možným. Pokud se jako my těšíte na druhý díl kresleného filmu Auta, nepřehlédněte poslední trailer. Jeho zápletka není zcela nová, vlastně je úplně stejný jako poslední ukázka. Až na jednu věc: v novém videu je vše postavené z dánské stavebnice Lego. Kreativní byl také Nissan ve své nové reklamě na elektromobil Leaf. My si jej určitě koupit nepoběžíme, ale některé z prezentovaných benzínových spotřebičů bychom chtěli. Reklama na spodky Camouflagegumujícím Pontiakem GTO nepatří k těm, které bychom úplně pochopili. Rádi si v komentářích přečteme váš názor, případně podrobný rozbor. Vaši pozornost si zcela zaslouží také dům s pořádnou garáží, postavený v bývalém hangáru. Najdete vjezd do garáže před tím, než se otevře?

autotube.cz

5.6.2011 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist