Tuning pro Nissan GT-R bude!

Nejprve Nissan všechny varoval, nyní obrací o 180° a nabízí první tuning.

Před časem Nissan vyslal do světa poselství, že kdo se pokusí vytunit nový GT-R, toho stihne boží trest. Nepatříme k lidem, kteří si myslí, že Nissan GT-R potřebuje vylepšit, ale na světě se najdou i takoví jedinci a těm chce nyní vyhovět Nismo, dvorní úpravce vozů Nissan.

Nismo je pro Nissan totéž co AMG pro Mercedes, M pro BMW nebo RS pro Škodu Octavia. Nabízí balíček nejen optických změn, které občas zavánějí kýčovitostí a úchylkou, ale hlavně pořádnou porci modifikací pro podvozek, motor, brzdy a elektroniku.

Nismo nebude nabízet jeden spoiler a jednu řídící jednotku jako někteří „tuneři“. Pro nenáročné bude k dispozici kompletní úprava od základní „street“ přes „advanced“ až po největší a nejrozsáhlejší „racing“, která bude určena pouze pro okruhové ježdění a bude postrádat homologaci. Zákazníci lačnící po vlastním individuálním nastavení si budou moci vybrat ze seznamu dílů, který bude delší než počet příplatků pro základní BMW řady 1. A to je co říct!

Všechny balíčky obsahují upravený podvozek, brzdy, sání, turbo, výfuk a chladič. Nemyslete si, že úpravy se nějak dotknou pověstné spolehlivosti nebo že se naruší fungování jiných komponentů. Nismo úzce spolupracovalo s Nissanem a všechny díly prošly rozsáhlým a velmi nákladným testováním. Nejvýkonnější balíček určený na okruhy byl dokonce úspěšně odzkoušen při 24 hodinovém vytrvalostním závodu na okruhu v Tokachi.

První oficiálně vytuněný Nissan GT-R se ukáže v prodejně 20. srpna. Všechny díly budou k dostání zatím pouze v Japonsku, ale určitě nebude problém si je obstarat i v Evropě.

autoweb.cz

5.8.2008 5:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist