Tříkolka na velmi alternativní pohon

I když jak se to vezme. Tohle alternativní palivo totiž vyrábíme odjakživa. Tříkolka na obrázku totiž jezdí na prd. Ne, takový reklamní slogan by asi moc nefungoval.

Jenže tenhle stroj opravdu jezdí… no, dejme tomu na exkrementy. Ne, dnes není prvního dubna ani silvestr, tohle je skutečně pravda pravdoucí. Japonská společnost Toto Ltd., výrobce toalet, podle všeho zkonstruovala stroj, který nejen že jezdí na exkrementy, ale je přitom prý i velmi úsporný.

Čtěte také: VW Beetle jezdí na výkaly

Dlužno dodat, že mísa pod sličnou Japonkou je pouze reklamní, stroj s motorem o objemu 250 cm3 totiž nejezdí na trus řidiče (i když, řekněte sami, někdy byste se z těch situací v provozu skutečně po…), nýbrž na trus dobytka hovězího, případně na odpadní vodu, respektive na bioplyn, který se z výše řečeného vyrábí.

Hovoří se prý o tom, že by mohla vzniknout i veřejně dostupná verze (zřejmě už bez toalety a s nějakým normálním sedadlem). To by mohlo být zajímavé a máme za to, že by se našly i dobré zahraniční trhy. Třeba ten náš – až proběhne přímá volba prezidenta, počet cyklopruhů se zvýší na dvojnásobek a na nuseláku přibyde dalších pět semaforů, paliva budeme mít až nad hlavu.

Honza Koubek

30.8.2012 7:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa automobilů?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněnímVaší emailové adresy:

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@autoweb.cz

TOPlist